Turecký prezident požaduje zrušení soukromých ochranek

Turecký prezident požaduje zrušení soukromých ochranek
Autor: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
03 / 04 / 2015, 12:30

Prezident Erdogan vyzval vládu, aby nahradila soukromé ochranky, které hlídají státní instituce, tureckými bezpečnostními složkami.

Erdogan uvedl, že všudypřítomné používání soukromých bezpečnostních firem za účelem ochrany veřejných budov by měla být postaveno mimo zákon. "Navrhnu, aby vláda úplně odstranila soukromé bezpečnostní agentury z ostrahy institucí veřejné správy".

Jeho slova jsou reakcí na úterní přepadení soudní budovy v Istanbulu teroristy z revolučních lidově osvobozeneckých hnutí. Ozbrojenci drželi jako rukojmí několik hodin státního zástupce v Justičním paláci.  Dostali se do budovy v převlečení za právníky a soukromá ochranka jim ve vstupu nezabránila.  "Turecko má vlastní policejní oddělení. Měly by se zřídit týmy policejní ochrany pro soudní budovy. Soukromé bezpečnostní složky by měly být zrušeny," řekl Erdogan a dodává: "A nejen soudní budovy, ale i stadiony a nemocnice by měli hlídat policisté"

Podle oficiálních statistik je v Turecku přibližně 270 tisíc soukromých bezpečnostních strážců, kteří jsou zaměstnáni ve veřejném i soukromém sektoru.

Připomínky Erdogana přišly uprostřed vzrůstajícího obvinění jeho politických oponentů, že se z Turecka stává policejní stát poté, co parlament letos v březnu schválil zákon o značném posílení policejních pravomocí.

Zdroj: dailystar.com.lb

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace