Turecký tank zaujal Pákistán i Saúdskou Arábii

Turecký tank zaujal Pákistán i Saúdskou Arábii
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Nový turecký tank
18 / 01 / 2016, 09:15

Nová generace hlavního bitevního tanku vyvíjená v Turecku zaujala podle vyjádření zástupců Turecka již několik států.

Ismail Demir, šéf podvýboru pro obranný průmysl řekl při prezentaci v tureckém parlamentu, že Pákistán a země Perského zálivu, s nimiž má Turecko dobré politické vztahy mají velký zájem o turecký tank Altay.

"V poslední době jsme viděli, že má Saúdská Arábie velký zájem," řekl Demir.

Turecko zve oficiální kruhy z těchto zemí na probíhající střelecké testy  tanku Altay, které jsou podle Demira zatím velmi uspokojivé. Zatím bylo vyrobeno pět prototypů tanku, které se účastní testů na různých místech po celém Turecku, již brzy proběhnou i náročné zimní testy v Sarikamiş ve východním Turecku, což je místo známé pro své náročné zimní podmínky.

Altay je tank řazený do 4. generace, ale přesto bude posádka čtyřčlená a stroj nebude mít samonabíjecí mechanismus. Při vývoji firma Otokar spolupracovala s jihokorejským Hyundaiem, který vyrábí tank K2 Black Panther.

Sériové tanky bude vyrábět jeden z místních výrobců, a to buď Otokar, firma která navrhla tank a vyrobila prototypy, nebo BMC či FNSS.

Zdroj: Defense News

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.