Tureckých útočných pušek MPT-76 se vyrobí až 45 000. Nahradí německé pušky G3

Tureckých útočných pušek MPT-76 se vyrobí až 45 000. Nahradí německé pušky G3
12 / 11 / 2017, 15:30

Turecká útočná puška nahradí v dohledné době starší bojovou pušku Heckler&Koch G3.

Turecká společnost Mechanical and Chemical Industry Corporation (MKEK) a další firmy pracující v obranném průmyslu, jako jsou Kalekalıp a Sarsılmaz, byly pověřeny masovou produkcí útočné pušky MPT-76 kalibru 7.62mm. Uvedl to server armyrecognition.com s odvoláním na tureckou tiskovou agenturu Anadolu.

psali jsme: Proč by proboha měl doma někdo mít útočnou pušku?

MPT-76 má nahradit starší bojovou pušku Heckler&Koch G3. MKEK vyrobí 20 000 kusů pušek, Kalekalip 15 000 a Sarsılmaz pak 10 000 těchto zbraní. MKEK již dodal tureckým ozbrojeným silám 3 200 kusů MPT-76. Turecká armáda si od tohoto kroku slibuje, že jednak vybaví své vojáky moderní útočnou zbraní a jednak sníží závislost na zahraničních výrobcích.

MPT-76 je modulární útočná puška kalibru 7.62 mm, která je použitelná za každého počasí, schopná fungovat i ze extrémního horka či chladu. Design zbraně vychází z bojové pušky a její dispozice je velmi podobná německé pušce Heckler & Koch HK417. Čtyřkilová puška je schopná vystřelit okolo 650 nábojů za minutu a její dosah je 600 metrů.

psali jsme: Je autorství slavné pušky AK-47 pouze oficiální legendou?

Její vývoj začal v roce 20017 a první dodávka zbraní proběhla v roce 2014, o rok později pak začala sériová výroba. 450 pušek MTP-76 bylo také dodáno do Somálska a na Severní Kypr. Tamější armáda má 2 500 kusů této pušky.

 

Zdroj: armyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace