Turkmenský velitel, který zabil ruského pilota v Latakii dal rozhovor pro turecké noviny

Turkmenský velitel, který zabil ruského pilota v Latakii dal rozhovor pro turecké noviny
Autor: Twitter|Popisek: Alparslan Celik v uprchlickém táboře
30 / 03 / 2016, 08:45

Alparslan Celik, turkmenský velitel, který se chlubil střelbou a zabitím jednoho z členů posádky ruského Su-24 poskytnul rozhovor pro turecké noviny/server Gazetevatan.com.

24.11.2015 Turecko sestřelilo ruský letoun Su-24, který operoval na turecko-syrské hranici. Nejprve podle zpráv z Twitteru bylo oznámeno, že jeden z členů posádky byl zavražděn Turkmeny, kteří prý při popravě vykřikovali "Allah Akbar".

Posléze zprávu o vraždě ruského pilota potvrdily i další zdroje.

K vraždě se hlásí Alparslan Celik, který začátkem března poskytnul rozhovor pro turecký server gazetevan.com.

Zde líčí svou nenávist vůči Rusku například těmito slovy: "Po celá staletí jsme nepřítelé Ruska, jsme pro staletou pomstu a za celá staletí, kdy byla prolita naše nevinná krev každý den v přední linii. Přicházejí ze vzduchu a tak musíme čekat až dosednou na zem."

Plány turkmenského velitele jsou poměrně jednoduché - buď vítězství nebo mučednictví. Bezpečnost Turecké republiky a tureckého národa je jejich nejvyšší prioritou.

Turkmeni spolupracují s mnoha vládními i nevládními organizacemi jako Červený půlměsíc, AFAD , Ülkü atd. A bojují vlastně proti všem - proti režími Asada, Rusku, Íránu, iráckým šíitským milicím, Hizballáhu...

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace