Tuší vedení ČSSD, že proběhly nějaké volby?

Tuší vedení ČSSD, že proběhly nějaké volby?
Popisek: Bohuslav Sobotka
29 / 11 / 2017, 14:30

Více než měsíc od parlamentních voleb v ČSSD neproběhla žádná podstatná změna.

Nechce se tomu ani věřit, přesto je to realita dnešních dnů. Vedení ČSSD, které je zodpovědné za katastrofální výsledek v parlamentních volbách, nevyvodilo z tohoto dějinného debaklu žádné důsledky, a dělá, že vlastně žádné colby v říjnu neproběhly. Bohuslav Sobotka, Milan Chovanec a další stranu natolik zapouzdřili před ostatním světem, že na žádnou kritiku, která se čím dál častěji ozývá z regionů i místních organizací, nereagují či reagovat nechtějí.

psali jsme: Sbohem, pane premiére. Sobotka právě spáchal politickou sebevraždu a pohřbil ČSSD

V hrůze ztráty svých pozic tak Chovanec vymyslel ,,oddalovací" plán - až na mimořádném sjezdu dá vedení své funkce k dispozici. Do té doby bude složení vedení nachlup stejné.

Proč až na sjezdu? Odpověď je jednoduchá. Chovanec, Sobotka a další nejsou schopni sebemenší sebereflexe za katastrofální výsledek parlamentních voleb. V roce 2010, i když Jiří Paroubek vyhrál volby, výsledek mu nestačil na sestavení funkční koaliční vlády, a tak se rozhodl bez žádné prodlevy odstoupit z funkce. Bylo to chlapské a jasné řešení.

psali jsme: ČSSD se rozhádala, přežije Bohuslav Sobotka do parlamentních voleb?

Vedení ČSSD, zřejmě stále v povolebním šoku, nepřijalo žádné kroky k tomu, aby mohlo dojít k celkovému restartu strany, která je dně. Nemá k tomu odvahu a stále hovoří v pěkných frázích, jak se z porážky oklepe a k tomuto restartu dojde. Obávám se však, že s těmi, kdo nesou za volební výsledek přímou zodpovědnost, to ale být ani nemůže. To, že sobotkovské vedení programově nepřipouštělo vyniknutí novým zajímavým tvářím, které jsou byť k vedení ČSSD v opozici, se mu teď zle vrátilo, protože tyto zajímavé tváře (například Jeroným Tejc) z ČSSD naopak odcházejí.

ČSSD ztrácí drahocenný čas a měla by jednat ihned. Za rok se budou konat důležité komunální volby, a pokud nedojde k úspěšnému restartu strany, může být dno pro sociální demokraty ještě hlubší.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

Tagy článku