Tvrdá kritika Izraele na adresu Belgie a Evropy. Zavřete hranice!

Tvrdá kritika Izraele na adresu Belgie a Evropy. Zavřete hranice!
Autor fotografie: Israel Defense Forces (IDF)|Popisek: Izraelský plot na hranicích je otázkou národní bezpečnosti země
23 / 03 / 2016, 14:15

Izrael vzkazuje Belgii: "Přestaňte jíst čokoládu a tvářit se liberálně. Selhali jste. Zavřete hranice!"

Izraelský ministr zpravodajských služeb Jisra'el Kac se dnes připojil k izraelským politikům a bezpečnostním expertům, kteří kritizují belgická bezpečnostní opatření, která předcházela včerejším teroristickým útokům v Bruselu.

"Izrael je ve válce s muslimským terorismem po vzoru islámského státu," tvrdí izraelský ministr

"Pokud budou v Belgii i nadále jíst čokoládu a těšit se ze života, a i nadále se budou tvářit jako velcí demokraté a liberálové, a nepřijmou konečně za fakt, že někteří muslimové v jejich zemi organizují teror, potom s nimi opravdu nemohou bojovat," řekl pro izraelský rozhlas.

Ačkoliv je belgická metropole Brusel sídlem EU, NATO a dalších dvou a půl tisíce více či méně významných mezinárodních organizací, disponuje Belgie překvapivě malým bezpečnostním aparátem. Má se za to, že civilní a vojenská výzvědná služba zaměstnávají každá jen zhruba 600 lidí. Celkem tedy jen něco přes tisíc zaměstnanců majících na starost kromě navrátilců také až několik tisíc radikálů doma. Zdroj: lidovky.cz

A čtvrť Molenbeek, která je v bezprostřední blízkosti centra města a je dlouhodobě známá svojí koncentrací radikálně smýšlejících muslimů. Přitom policii se podařilo hledaného Abdeslama vypátrat až po čtyřech měsících - a to prakticky několik metrů od místa, kde předtím bydlel. 

V souvislosti s teroristickými útoky v Bruselu izraelští politici kritizují Belgii a Evropu za to, jak je laxní v přijímání bezpečnostních opatření.  

Poslankyně Knesetu Na'ava Boker uvedla, že odpovědnost za teroristické útoky má belgická "politika appeasementu" (pacifismu, pozn.red.). "Belgický ministr vnitra Jan Jambon by se měl spíše zaměřit na to, jak bojovat s radikálním islámismem, který je globální bezpečnostní hrozbou, a ne na  to, aby se mladí muslimové cítili v Belgii jako doma," řekla poslankyně a dodala rozhořčeně "V Belgii je třeba okamžitě uzavřít hranice a zastavit muslimskou imigraci do země."

Boker také uvedla, že "Belgie se měla raději lépe vypořádat se svou vlastní vnitřní teroristickou hrozbou, než aby se zabývala protiizraelskou iniciativou na značení výrobků pocházejících ze židovských osad."

Další poslankyně za Sionistickou stranu Ksenia Svetlova podotkla, že teroristické útoky v Bruselu ukazují, že "evropský multikulturalismus selhal v důsledku pokračujícího zanedbání a ignorování výzev, které přináší." Svetlova uvedla, že Evropa ignorovala problémy  s integrací cizinců, což má za následek, že druhé generace přistěhovalců  se stále více radikalizuje, přestože se narodila v Evropě.

Kdo útočí v Izraeli a kdo útočí v Evropě? Probíhá "džihád"?

"Evropa jako kontinent se musí připravit na válku s extrémní a destruktivní ideologií a musí nalézt komplexní řešení související s přílivem migrantů do EU. Evropa se musí vypořádat se všemi negativy extrémistické islamistické ideologie, jakou je například ženská obřízka, bránění vzdělávání, rasismus, nucené sňatky, mnohoženství a další otázky." 

Izrael má problémy s kriminalitou Arabů, budou mít stejné problémy západoevropské země? Zřejmě ano, jenom to nechtějí přiznat.

Zdroj: The Jerusalem Post

Vše o Izraeli a jejich zkušenosti s bojem proti terorismu naleznete pod TAGEM: IZRAEL

Tagy článku