Tvrdý zásah proti německým učitelům, kteří upozornili na bezpečnostní rizika uprchlické vlny

Tvrdý zásah proti německým učitelům, kteří upozornili na bezpečnostní rizika uprchlické vlny
Popisek: Ilustrační foto
08 / 11 / 2015, 11:30

"Nešířím žádné rasistické názory a tlaku některých politiků neustoupím. Nenechal jsem se zastrašit komunisty, nenechám se zastrašit ani dnes." uvedl autor článku a učitel Jürgen Mannke

Sdružení německých učitelů upozornilo ve svém odborném časopise na riziko, kterému jsou vystaveny dívky a studentky, pokud by "podlehly sexuálnímu dobrodružství s atraktivními muslimskými muži". Předseda sasko-anhaltského svazu učitelů (PhVSA) Jürgen Mannke a jeho zástupkyně Iris Seltmann-Kuke se totiž podepsali pod úvodní článek s názvem "Uprchlická debata: adaptace a požadavek dodržování základních hodnot" (celý text v němčině je zdePoznámka redakce: pokud bude odkaz neaktivní, celý dokument  je zde.

Kdo je odpovědný za největší uprchlickou krizi v Evropě? Cui bono?

Sdružení podle vlastních slov reaguje na dotazy rodičů, kteří se obracejí na učitelé s žádostí o informace, jak se mají chovat jejich dívky v současné situaci, kdy je v zemi 800.000 přistěhovalců, zejména muslimů.

Jak německá (např. Zeit ONLINE), tak česká média vytrhla z kontextu některé věty, označila je za xenofobní a protiuprchlické.  Článek prý varuje mladé ženy před sexem s muslimy a jeho autoři se kriticky vyjadřují k nynější uprchlické vlně, jíž označují za ‚imigrantskou invazi‘.“ Informuje o tom server Týden.cz. Mladé ženy by si prý měly dát pozor na sexuální obtěžování v dopravních prostředcích, v supermarketech atd. Autoři "následně upozorňují, že v muslimských zemích ženy nemívají rovnoprávné postavení s muži. V Evropě bychom to měli mít na paměti."

Stephan Dorgerloh, socialista (SPD) a ministr kultury Saska-Anhaltska pro list Mitteldeutsche Zeitung poznamenal, že učitelský svaz šíří fámy a polopravdy. Podle zemské předsedkyně Die Linke Birke Bullové článek dokonce balancuje na hraně štvaní jedné skupiny lidí proti druhé. Mannke však kritiku odmítá. (Zdroj: ParlamentniListy.cz)

Německý průvodce pro uprchlíky: "Myjte si ruce, udržujte čistotu, naučte se frázi "Nejím vepřové"

V článku ale uvádějí autoři něco jiného: (volný překlad)

"Přistěhovaleckou invazi vnímají mnozí občané s velmi smíšenými pocity. Není pochyb o tom, že je naší humánní povinnost pomoci lidem, kteří se díky válce a politickým perzekucím ocitli v existenční tísni.  Ale je nesmírně obtížné odlišit tyto uprchlíky od čistě ekonomických migrantů nebo dokonce od přistěhovalců s kriminálními motivy, kteří příchází do naší země. Není možné přehlížet skutečnost, že mezi žadateli o azyl je mnoho mladých, silných a povětšině muslimských mužů.

...Určitě potřebujeme zejména mladé a vzdělané lidi, kteří se budou ochotni integrovat do naší společnosti a zajistí do budoucnosti náš sociální systém....Řada mužů přichází sama, bez rodin nebo manželek a ne vždy s poctivými úmysly. Je faktem, že ženy v muslimským zemích nemají rovnoprávné postavení s muži. Je přirozené, že muži mají sexuální potřeby a vzhledem k jejich povědomí některých z nich o úloze žen ve společnosti, mohou nastat v naší společnosti problémy. Jejich rozdílné názory na vnímání ženy mohou být příčinou sexuálního obtěžování žen, především nezletilých, v každodenním životě zejména na veřejných místech, v dopravních prostředcích nebo supermarketech. Matky těchto dívek by měly zvážit tato rizika.

My pedagogové čelíme otázkám rodičů:  Jak máme naše dvanáctileté dívky upozornit na riziko povrchních sexuálních dobrodružství s často atraktivními muslimskými muži? V deníku "Die Welt" ze 6. září 2015 píše výstižně Clemens Wergin: "Muslimští přistěhovalci se v Evropě od 90 let snaží o re-islamizaci společnosti a jejich zvyšující se neochota integrovat se do evropské společnosti  může být příčinou bezpečnostních problémů."

Ano, přistěhovalce potřebujeme, ale musí být konečně přijat správný imigrační zákon, který by pomohl řešit tento problém. Vzorem nám může být například USA nebo Austrálie. Není možné připustit požadavek muslimských rodin, aby se na školách vyučovalo podle jejich hodnot a jejich konceptů. A navíc, v sociálně znevýhodněných školách s extrémně vysokým počtem ne-německých studentů jsou učitelé dokonce uráženi a ponižováni.  Musíme dát jednoznačně najevo, aby bylo všem jasné, že ti, kteří k nám přicházejí, se musí přizpůsobit našim základním hodnotám, a ne naopak. My učitelé můžeme být  hodně nápomocni s výukou německého jazyka, která zlepšuje integraci uprchlíků. Poučme se z chyb v minulosti - zejména během první imigrační vlny koncem padesátých a na počátku šedesátých let. Tehdy do Německa přišla nevzdělaná pracovní síla, která dodnes žije v jakési "paralelní" společnosti a doposud se tito přistěhovalci neintegrovali. To se nesmí opakovat. Jsme za to odpovědni my všichni a nepomůže nám černobílé vidění světa. 

Zdroj: phvsa.de

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace