Twitter smazal 125 tisíc "teroristických" účtů

Twitter smazal 125 tisíc &quote;teroristických&quote; účtů
Popisek: Twitter vyhlásil "válku" teroristům
06 / 02 / 2016, 08:30

Společnost Twitter, která provozuje sociální síť, údajně od poloviny loňského roku až dodnes odstranila na 125 tisíc účtů, které nějak souvisely s islámským terorismem.

Síť Twitter má dnes více než 500 milionů uživatelů po celém světě a velmi často ji k šíření svých myšlenek využívali také extrémisté z tzv. Islámského státu. Také proto byla společnost donucena postavit se problematice zneužívání sítě čelem.

"Odsuzujeme používání Twitteru na podporu terorismu," napsala společnost s tím, že její týmy na odhalení a smazání závadných obsahů, nyní fungují ještě rychleji.

Za posledních několik měsíců tak bylo odstraněno na 125 tisíc účtů, které nějak souvisely s terorismem. Twitter prý "ve vybraných případech" spolupracuje s orgány činnými v trestním řízení, jakož i s dalšími organizacemi.

Vlády po celém světě - včetně USA -  naléhaly na společnosti provozující sociální média, aby přijaly přísnější opatření k řešení online aktivit, které propagují násilí.

V prosinci američtí politici předložili návrh zákona, který by nutil tyto společnosti - včetně právě Twitteru a Facebooku - nahlásit jakoukoli zjevnou teroristickou činnost, kterou objeví. Také představitelé EU volají po jednání s hlavními firmami, které provozují sociální sítě.

Smazávány jsou ale také účty "islamofobní". Německo jde v čele členských zemí EU, které zavádějí opatření proti šíření "nenávistné rétoriky" na sociálních sítích.

Zdroj: BBC

 

 

Tagy článku