Twitter smazal 125 tisíc "teroristických" účtů

Twitter smazal 125 tisíc &quote;teroristických&quote; účtů
Popisek: Twitter vyhlásil "válku" teroristům
06 / 02 / 2016, 08:30

Společnost Twitter, která provozuje sociální síť, údajně od poloviny loňského roku až dodnes odstranila na 125 tisíc účtů, které nějak souvisely s islámským terorismem.

Síť Twitter má dnes více než 500 milionů uživatelů po celém světě a velmi často ji k šíření svých myšlenek využívali také extrémisté z tzv. Islámského státu. Také proto byla společnost donucena postavit se problematice zneužívání sítě čelem.

"Odsuzujeme používání Twitteru na podporu terorismu," napsala společnost s tím, že její týmy na odhalení a smazání závadných obsahů, nyní fungují ještě rychleji.

Za posledních několik měsíců tak bylo odstraněno na 125 tisíc účtů, které nějak souvisely s terorismem. Twitter prý "ve vybraných případech" spolupracuje s orgány činnými v trestním řízení, jakož i s dalšími organizacemi.

Vlády po celém světě - včetně USA -  naléhaly na společnosti provozující sociální média, aby přijaly přísnější opatření k řešení online aktivit, které propagují násilí.

V prosinci američtí politici předložili návrh zákona, který by nutil tyto společnosti - včetně právě Twitteru a Facebooku - nahlásit jakoukoli zjevnou teroristickou činnost, kterou objeví. Také představitelé EU volají po jednání s hlavními firmami, které provozují sociální sítě.

Smazávány jsou ale také účty "islamofobní". Německo jde v čele členských zemí EU, které zavádějí opatření proti šíření "nenávistné rétoriky" na sociálních sítích.

Zdroj: BBC

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace