U bosenského města Tarčin vznikla luxusní arabská čtvrť. Místní tam nemají přístup, pouze pokud by byli sluhové

U bosenského města Tarčin vznikla luxusní arabská čtvrť. Místní tam nemají přístup, pouze pokud by byli sluhové
Autor: Flickr.com|Popisek: Arab
27 / 10 / 2016, 19:30

U bosenského města Tarčin vyrostla arabská čtvrť,kterou postavili kuvajtští investoři.

Je zde celkem 160 luxusních domů. Místní obyvatelé proti rozsáhlému areálu protestují, neboť zde nemají přístup. To jen za předpokladu, pokud by tam pracovali jako sluhové či vykonávali pomocné práce.

Psali jsme: Bosna země zaslíbená, aneb plíživá arabizace a islamizace – díl 1.

V luxusním areálu je oficiální řečí arabština, je v něm vybudováno umělé jezero a je chráněn vysokou zdí. Celý komplex pak chrání najatí strážci, kteří pracují pro nejmenovanou bezpečnostní agenturu.

Psali jsme: Bosna země zaslíbená, aneb plíživá arabizace a islamizace – díl 2.

Pobývají zde mimo jiné manželky bohatých byznysmenů. Majitelé areálu si nepřejí kontakt s místními lidmi kvůli vlastním zvykům a náboženství, což je předmětem sporů mezi místními obyvateli a Araby. Právě místní muslimové si stěžují, že tito Arabové se od nich liší, protože oni se modlí s měšitách a žijí v sekulárním státě.

Psali jsme: Bosna země zaslíbená, aneb plíživá arabizace a islamizace – díl 3.

Komplex se má navíc rozrůst o další domy a celkově se rozšířit, což může napětí ještě více vyostřit.

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace