U Králík se odehraje ukázka bojů z konce druhé světové války

U Králík se odehraje ukázka bojů z konce druhé světové války
Autor: pixabay.com|Popisek: Ilustračný obrázok
19 / 08 / 2017, 08:45

Králíky (Orlickoústecko) - U Králík na Orlickoústecku budou dnes návštěvníci vojensko-historické akce Cihelna sledovat ukázku bojů z konce druhé světové války na Vyškovsk

Ve dvou identických historických bojových rekonstrukcích vystoupí přes 300 vojáků. Pro letošní 20. ročník se podařilo shromáždit největší zastoupení techniky za celou historii akce.

Na bojišti se předvede pět pojízdných tanků, dvě samohybná děla a více než deset kanonů včetně funkčního kanonu ráže 150 milimetrů. V ukázkách pyrotechnici spotřebují přes 100 kilogramů imitační techniky. Členové klubů vojenské historie budou představovat jednotky Německa, Sovětského svazu a Rumunska.

Diváci si budou moci prohlédnout také ležení dobových historických jednotek, statické i dynamické ukázky moderní vojenské bojové a speciální techniky z výzbroje Armády ČR, policie a hasičů nebo se seznámit s historií Finanční stráže a Celní správy. Připraveny budou rovněž prohlídky blízkých dělostřeleckých tvrzí Bouda a Hůrka.

Autor: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace