U libyjských břehů zemřelo 200 uprchlíků

U libyjských břehů zemřelo 200 uprchlíků
28 / 08 / 2015, 09:45

Další tragédii si vyžádala hromadná migrace lidí z Afriky a Blízkého východu. Včera prý u Libyje zemřelo až 200 osob, na přeplněné lodi se snažili přeplavit do Evropy.

Celkem bylo na nevyhovujícím plavidle 400 ilegálních imigrantů, polovinu z nich se podařilo zachránit, další utonoli. Loď se totiž převrátila a potopila. Podle agentury Reuters pocházeli uprchlíci zejména ze zemí subsaharské Afriky, Sýrie a Bangladéše. Právě podle libyjského zdroje Reuters by mělo být obětí dvě stovky, nicméně oficiální úřady ještě tuto informaci nepotvrdily. Podle BBC bylo do nemocnice v Zuáře převezeno 100 mrtvých těl. Reuters přišlo s informací, že 147 uprchlíků z havarované lodě bylo přesunuto do detenčního centra na západě Tripolisu. 

Během tohoto týdne se jedná už o druhé podobné neštěstí. V úterý se převrhla menší loď, ve středu bylo vyloveno 51 těl. V sobotu se naopak u pobřeží s Libyjí podařilo zachránit na 4 400 uprchlíků. Zejména libyjské lodě nejsou vybaveny na záchranné akce. V oblasti významně pomáhá například švédská loď Poseidon, která kotví u Sicílie.

Do Itálie jen za tento rok připlulo 100 tisíc imigrantů, dalších 160 tisíc přistálo u břehu Řecka. Středozemní moře si zatím vyžádalo okolo 2400 obětí.

Umírá se ale i na souši. V Rakousku vyšetřují smrt uprchlíků v kaminonu. Nejnovější zprávy hovoří až o 70 obětech, původně to bylo 50.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace