U Washingtonu havarovala stíhačka

U Washingtonu havarovala stíhačka
Autor: DVIDSHUB (CC BY 2.0)|Popisek: Ilustrační obrázek F-16
05 / 04 / 2017, 16:30

Původní zprávy hovořily o dvoumotorovém stroji F-15.

Stroj se zřítil asi dvě míle jižně od letecké základny Joint Base Andrews, nedaleko Washingtonu, DC. Pilot se bezpečně katapultoval a byl z místa dopadu vyzvednut vojenským záchranným vrtulníkem, sdělili úředníci US Air Force tiskové agentuře AP.

Stíhačka F-16 byla na tréninkové misi a narazila do zalesněné oblasti Clinton v Marylandu. Letoun údajně patřil Národní gardě Marylandu. Domy v blízkosti havárie jsou evakuovány jako preventivní opatření z důvodu možnosti úniku nebezpečných látek, řekl Mark Brady z Prince George County Fire & EMS. Zástupci úřaů navštěvují domy a varují obyvatele.

První zprávy hovořily o stíhači F-15 Eagle. Úřady vyšetřují příčinu havárie, zatím není jasné, zda stíhačka havarovala během vzletu, nebo během přistání.

Zdroj: NBC Washington

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace