Ubodal jej k smrti a dupal mu na hlavu. Muslimský vrah prodavače s novinami v Glasgow odsouzen k 27 letům vězení

Ubodal jej k smrti a dupal mu na hlavu. Muslimský vrah prodavače s novinami v Glasgow odsouzen k 27 letům vězení
Autor: redakční databáze|Popisek: muslim
10 / 08 / 2016, 16:00

Jeho příznivci u soudu pokřikovali ,,Mohamed je jediný prorok".

Tanveer Ahmed byl odsouzen k 27 letům odnětí svobody za to, že v březnu zvlášť surovým způsobem zavraždil prodavače v trafice Asada Shaha. Podle obžaloby měl Shah popřát veselé Velikonoce křesťanům ve skotském Glasgow, což rozlítilo Ahmeda natolik, že za ním osobně přijel a 30 bodnými ranami jej po krátké slovní potyčce zavraždil. Při odchodu z obchodu mu měl již mrtvému dupat na hlavu.

Ostře sledovaný případ vzbudil v březnu velkou pozornost, Ahmeda přišli podpořit jeho přátelé, kteří se halasně dovolávali proroka Mohameda u soudu. Sám Ahmed se hájil tím, že čin spáchal proto, že Shah prokázal neúctu k islámu nejen tím, že popřál křesťanům veselé Velikonoce, ale i jinými ,,závadnými" výroky. Z tohoto důvodu jednal tak, že za poskvrnění islámské víry Shaha zavraždil, byť byl muslim.

Při soudní líčení Ahmed uvedl, že pokud by Shaha nezavraždil on, udělali by to jiní a došlo by ještě k většímu krveprolití. Ahmed při odchodu ze soudní síně se zatnutou pěstí křičel v arabštině ,,modlete se k Mohamedovi, existuje jen jeden prorok". Soud označil Ahmedův čin jako barbarskou, bezdůvodnou a předem promyšlenou vraždu a poslal Ahmeda na mnoho let za mříže.

Zdroj: dailymail.co.uk, theguardian.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace