Údajný vrah, dobrovolný hasič Robert Fisher stále uniká. FBI tvrdí, že to nebyla jeho žena Mary, kdo zabil dvě děti a zapálil dům

Údajný vrah, dobrovolný hasič Robert Fisher stále uniká. FBI tvrdí, že to nebyla jeho žena Mary, kdo zabil dvě děti a zapálil dům
Popisek: Robert Fisher
11 / 05 / 2018, 18:00

Krátce před devátou ráno 10. dubna 2001 otřásl městem Scottsdale (Arizona, USA) ohlušující výbuch. V troskách luxusního domu našla policie tři ohořelá těla: Mary Fisherové (38), její dcery Brittney (12) a syna Roberta (10). Matka měla prostřelenou hlavu, děti podřezané krky od ucha k uchu.

Policie nechává ladem verzi, že Mary podřezala své dvě děti, zapálila dům a pak se zastřelila zbraní, která byla nalezena na spáleništi.

Dne 29. května 2002 umístila FBI dobrovolného hasiče a váženého občana Roberta Fishera na listinu deseti nejhledanějších zločinců. Je na ní dosud. Na jeho dopadení vypsala FBI odměnu 100 tisíc dolarů (cca 2,5 milionu Kč).

Rodina Fisherových

Rodina Fisherových

 

Podle verze, kterou policie nevyšetřuje, přijel Robert na místo činu až době, kdy jeho dům hořel. Naložil psa, který pobíhal kolem požáru, a odjel do hor. Tam našla policie jeho vůz, kole pobíhajícího, štěkajícího psa, ale Robert nikde.

psali jsme: Útěk z Alcatrazu: Policie zachytila tajemný dopis matce bratrů Anglinů. „Tvůj syn Clarence zemřel, mami,“ píše John Anglin, zřejmě poslední přeživší z uprchlíků

Svou ženu Mary si vzal Robert roku 1987. Manželství bylo zpočátku velmi šťastné, ale Mary se později dostala do vlivu Robertovy matky, která ji prý vybízela k tomu, ať svého muže opustí. Několik týdnů před svou smrtí řekla Mary svým známým, že se chce rozvést, protože se Robert „chová nevhodně“, aniž by upřesnila, co tím má na mysli.

Hořící dům rodiny Fisherových

Hořící dům rodiny Fisherových

 

Robert Fischer byl považován za vzorného občana, sloužícího komunitě. Byl vědec, vzorná státní úředník, který chodil pravidelně do kostela. Bavilo ho lovit ryby, což byly činnost, kterou mu jeho žena Mary rozmlouvala.

psali jsme: Mámin mazánek Sváťa Štěpánek: Zapomenutý sériový vrah, který nenáviděl ženy: „A o mamince už něco víte? Ne? Však se s ní brzy shledáte!“

Robertova matka měla dlouhodobé spory s jeho otcem. I po rozvodu se snažila řídit život obou, aniž by dokázala ovládat svůj vlastní – krátce po tragédii spáchala sebevraždu.

Kde je Robert Fischer nyní, zda na živu či živ zůstává obestřeno tajemstvím.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.