Udavač zveřejnil údajný záznam z porady TV Prima: "Migranti představují hrozbu, obáváme se islamizace, uprchlíky tu nechceme"

Udavač zveřejnil údajný záznam z porady TV Prima: &quote;Migranti představují hrozbu, obáváme se islamizace, uprchlíky tu nechceme&quote;
31 / 05 / 2016, 15:30

Ondřej Neff k tomu dodává: "TV Primu je třeba pranýřovat, jelikož nesdílí Ten Jediný Správný Pohled"

Nahrávku zveřejněnou v úterý na serveru hlidacipes.org pořídil tajně jeden z účastníků porady zpravodajství televize Prima na začátku loňského září. Hlídacípes.org tvrdí, že autenticita nahrávky je nezpochybnitelná a že ji získal pod podmínkou zachování anonymity zdroje. Zdroj: ihned.cz

Zástupce majitele televize Prima Luboš Jetmar údajně na poradě řekl: "V Libyi čeká milion dalších uprchlíků na to, aby je někdo převezl do Evropy. V momentě, kdy tady budou - a bude jich tady hodně -, budou mít tendenci prosazovat svoji pravdu, svoje vidění světa, svoje náboženství, svoje pravidla...Upřímně řečeno, já nevím, jestli někdo z vás by se chtěl dožít toho – nevím, jak máte velké děti, ale já mám devítiletou holčičku –, já bych pak nechtěl za dvacet let, až jí bude třicet, aby musela chodit v burce a neměla vůbec žádná práva. To opravdu ne...My se prostě obáváme toho, že z toho opravdu může být daleko větší problém, než si dneska uvědomujeme. Zatím je jich tady pár tisíc, možná milion, nevím, ale v momentě, kdy jich tady bude hodně, tak opravdu nebudou respektovat naše pravidla." 

Šéfka zpravodajství televize Prima Jitka Obzinová na poradě uvedla, že k uprchlické krizi budou muset média zaujmout určitý postoj a "pokud jde o naši televizi, tak ho zaujmout chce...Takže v té obecné rovině musím říct – bude potřeba to akceptovat...Jsme tady všichni zaměstnaní, máme zaměstnavatele, který má nějaký postoj. Jestliže ho akceptuji já, akceptuje ho vedoucí vydání, tak vy prostě poslechnete příkazů vedoucího vydání. Pokud to tak není, tak vlastně neakceptujete fakt, že jste tady zaměstnaní, a pak nemá cenu, abyste tady byli zaměstnaní," doplnila. Zdroj: ihned.cz

Novinář a vydavatel internetového deníku Neviditelný pes Ondřej Neff vše okomentoval takto:

"Z článku to udavačství trčí jako šídlo z pytle. TV Primu je třeba pranýřovat, jelikož nesdílí Ten Jediný Správný Pohled....Čerpá ze „zdrojů uvnitř redakce“, tedy někdo bonzuje, co se v redakční kuchyni děje. V článku je i tabulka, jak se Prima ke krizi staví, a zvláštní pozornost se tu věnuje skutečnosti, že na Primě mají prostor Klára Samková a Petr Robejšek.
Zřetelně začíná přihořívat. Z článku čiší aktivistický duch denunciace. Prima je soukromá televizní stanice a má právo na názor. To, že migrační krize je problém a hrozba, není vynález TV Prima, je to pohled sdílený autoritami od vlád a politických stran až po nezávislé analytiky, jako je třeba Petr Robejšek." Celý článek zde.

Podle serveru aktualne.cz "Rada pro rozhlasové a televizní vysílání pozoruje problematické tendence ve zpravodajství Prima TV už delší dobu," řekl v rozhovoru předseda televizního regulátora Ivan Krejčí. Podle něj je dobře, že se informace o poradě, na které vedení Primy nakázalo svým reportérům zobrazovat uprchlíky jako hrozbu, dostala na veřejnost. "Ale z hlediska zákona si nejsem jistý, jestli najdeme takové nedostatky, které jednoznačně prokážou vinu," podotýká Krejčí.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace