Udeří islamisté v nejbližších dnech v Antverpách?

Udeří islamisté v nejbližších dnech v Antverpách?
Autor: Pixabay.com/cs|Popisek: Antverpy
08 / 04 / 2016, 16:15

Podle některých vlámských médií může hrozit Antverpám teroristický útok ze strany islámských radikálů.

Podle vlámských médií by mohl Antverpám hrozit teroristický útok ze strany islámských džihádistů. S odvoláním na De Standaard a Gazet van Antwerpen to tvrdí belgický server Le Soir. V důležitém evropském přístavu již byly posíleny policejní hlídky.

Bezpečnostní opatření již byly zvýšeny začátkem tohoto týdne. Policie má vážné podezření, že by se právě Antverpy mohly stát dalším cílem útoků džihádistických fanatiků. Bezpečnostní orgány mají vytipovaného antverpského džihádistu, jenž se momentálně nachází v Sýrii, a který měl hrozit městu násilným činem.

Podle policie měl v pondělí podezřelý telefonovat své matce, aby se nezdržovala na místech, kde je větší koncentrace lidí, jako jsou kina, obchodní centra apod. Policie zatím nezná totožnost džihádisty a na informace je velmi kusá. Potvrdila zatím, že bere hrozbu atentátu vážně, ale zatím nelze s jistotou určit její pravdivost.

 

 

Zdroj: lesoir.be

 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace