Uplácel izraelského premiéra? Známý hollywoodský producent byl vyslýchán kvůli možné korupci

Uplácel izraelského premiéra? Známý hollywoodský producent byl vyslýchán kvůli možné korupci
Popisek: Benjamin Netanjahu
09 / 09 / 2017, 07:45

Hollywoodský producent Arnon Milchan, který stojí například za slavným snímkem Pretty Woman, byl vyslýchán policií kvůli možné korupci izraelského premiéra Benjamina Netanjahua.

Milchana vyslýchali izraelští detektivové tři hodiny v Londýně. Podezřívají jej, že měl uplácet izraelského premiéra Benjamina Netanjahua.

V tzv. kauze 1000 Milchan již před nějakou dobou přiznal, že měl dávat Natanjahuovi i jeho ženě různé dárky, které zahrnovaly lahve šampaňského, kartóny cigaret či šperky. Podle deníku The Guardian měl v Izraeli narozený hollywoodský producent mluvit s vyšetřovateli již dvakrát, kde měl policistům řádně zdokumentovat tyto dary příjmovými stvrzenkami.

psali jsme: Netanjahu kritizoval OSN za její "posedlost" přijímat protiizraelské rezoluce

Milchan však odmítl, že by šlo o uplácení či korupci izraelského premiéra, a že by chtěl za své dary sjednat nějaké výhody v osobním či pracovním životě coby producenta. Stejně tak odmítl I Netanjahu, že by šlo o korupci.

Izraelský premiér prohlásil, že tyto dary byly pouze výrazem dlouhodobého přátelství. ,,Jakýkoliv pokus vidět něco neptařičného či nezákonného v hlubokém a dlouhodobém přátelství mezi premiérem Netanjahuem a Arnonem Milchanem je nedpodložené. Znovu opakujeme: Nic se zde nenajde, protože tu nic nebylo," píše se v prohlášení vydané Netanjahuovou kanceláří.

psali jsme: Netanjahu popřel, že se měl stát terčem atentátu

Milchanovo vyšetřování spadá do doby, kdy Netanjahuovu ženu Saru rovněž vyslýchala policie kvůli jinému případu, jenž se vztahoval na údajné zneužití státních prostředků.

 

 

Zdroj: theguardian.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace