Uplácel izraelského premiéra? Známý hollywoodský producent byl vyslýchán kvůli možné korupci

Uplácel izraelského premiéra? Známý hollywoodský producent byl vyslýchán kvůli možné korupci
Popisek: Benjamin Netanjahu
09 / 09 / 2017, 07:45

Hollywoodský producent Arnon Milchan, který stojí například za slavným snímkem Pretty Woman, byl vyslýchán policií kvůli možné korupci izraelského premiéra Benjamina Netanjahua.

Milchana vyslýchali izraelští detektivové tři hodiny v Londýně. Podezřívají jej, že měl uplácet izraelského premiéra Benjamina Netanjahua.

V tzv. kauze 1000 Milchan již před nějakou dobou přiznal, že měl dávat Natanjahuovi i jeho ženě různé dárky, které zahrnovaly lahve šampaňského, kartóny cigaret či šperky. Podle deníku The Guardian měl v Izraeli narozený hollywoodský producent mluvit s vyšetřovateli již dvakrát, kde měl policistům řádně zdokumentovat tyto dary příjmovými stvrzenkami.

psali jsme: Netanjahu kritizoval OSN za její "posedlost" přijímat protiizraelské rezoluce

Milchan však odmítl, že by šlo o uplácení či korupci izraelského premiéra, a že by chtěl za své dary sjednat nějaké výhody v osobním či pracovním životě coby producenta. Stejně tak odmítl I Netanjahu, že by šlo o korupci.

Izraelský premiér prohlásil, že tyto dary byly pouze výrazem dlouhodobého přátelství. ,,Jakýkoliv pokus vidět něco neptařičného či nezákonného v hlubokém a dlouhodobém přátelství mezi premiérem Netanjahuem a Arnonem Milchanem je nedpodložené. Znovu opakujeme: Nic se zde nenajde, protože tu nic nebylo," píše se v prohlášení vydané Netanjahuovou kanceláří.

psali jsme: Netanjahu popřel, že se měl stát terčem atentátu

Milchanovo vyšetřování spadá do doby, kdy Netanjahuovu ženu Saru rovněž vyslýchala policie kvůli jinému případu, jenž se vztahoval na údajné zneužití státních prostředků.

 

 

Zdroj: theguardian.com

Tagy článku