Ukradli vám firemní notebook s citlivými daty? Existuje řešení – dálkový výmaz dat

Ukradli vám firemní notebook s citlivými daty? Existuje řešení – dálkový výmaz dat
Autor fotografie: SecureDrives|Popisek: Autothysis 128t
06 / 10 / 2014, 18:00

Máte ve firemních noteboocích citlivá data? Osobní nebo finanční údaje, svoje knowhow, o které nechcete přijít? Co když vám zloděj notebook ukradne i s daty? Britská firma SecureDrives přichází s řešením

Firma tvrdí, že jako první na světě přišla s unikátním řešením – 2,5 palcovým SSD diskem 128 GB, který umožňuje vlastníkovi disku na dálku smazat veškerá uložená data.

Autothysis 128t

Disk Autothysis je určen pro interní (SATA II) i externí použití (prostřednictvím mikro USB3.0 nebo mikro USB2.0 kabelu ). Autothysis 128t je paměťová jednotka s vysokým zabezpečením dat – 256 bitové AES CBC hardwarové šifrování spolu s nezávislou dvoustupňovou ochranu pomocí „tokenu“ (nebo pomocí aplikace ve smartphonu s Androidem nebo iOS u typu Autothysis 128s).

Autothysis 128s

V disku je vestavěný GSM modul s vlastním telefonním číslem, který se automaticky spustí při instalaci disku. Právě díky GSM modulu je možné kdykoliv na dálku fyzicky zničit všechna data na disku.

První rok je užívání zdarma, každý následující rok zaplatí majitel 29 liber (1 000 Kč). Výrobce uvádí, že smazaná data nelze v žádném případě obnovit. Nabízí několik možností likvidace dat:

  • prostřednictvím SMS zprávy
  • ztrátou GSM signálu 
  • při kritickém stavu baterie 
  • při opakovaném zadání chybného přístupového hesla
  • při násilném vniknutí do krytu disku – v tomto případě se disk smaže automaticky
  • při použití ovládacího tokenu a funkce "Tap-to-destroy".

K disku je možné připojit více smartphonů; pokud je odcizen nebo ztracen mobilní telefon, lze k disku přiřadit pomocí bluetooth nový telefon, pokud ovšem znáte PIN kód.

Typ pro smartphone Autothysis 128s pořídíte za 967 liber (téměř 34 tisíc korun), typ s tokenem Autothysis 128t je za 1027 liber (36 tisíc korun). Katalog ke stažení je zde.

Autothysis 128t

Psali jsme také:

Váš počítač i mobil v ohrožení! Od této chvíle nepoužívejte neznámá USB zařízení

Návod, jak hacknout PIN u iPhone a dalších zařízení

 

Tagy článku