Ukradli vám firemní notebook s citlivými daty? Existuje řešení – dálkový výmaz dat

Ukradli vám firemní notebook s citlivými daty? Existuje řešení – dálkový výmaz dat
Autor: SecureDrives|Popisek: Autothysis 128t
06 / 10 / 2014, 18:00

Máte ve firemních noteboocích citlivá data? Osobní nebo finanční údaje, svoje knowhow, o které nechcete přijít? Co když vám zloděj notebook ukradne i s daty? Britská firma SecureDrives přichází s řešením

Firma tvrdí, že jako první na světě přišla s unikátním řešením – 2,5 palcovým SSD diskem 128 GB, který umožňuje vlastníkovi disku na dálku smazat veškerá uložená data.

Autothysis 128t

Disk Autothysis je určen pro interní (SATA II) i externí použití (prostřednictvím mikro USB3.0 nebo mikro USB2.0 kabelu ). Autothysis 128t je paměťová jednotka s vysokým zabezpečením dat – 256 bitové AES CBC hardwarové šifrování spolu s nezávislou dvoustupňovou ochranu pomocí „tokenu“ (nebo pomocí aplikace ve smartphonu s Androidem nebo iOS u typu Autothysis 128s).

Autothysis 128s

V disku je vestavěný GSM modul s vlastním telefonním číslem, který se automaticky spustí při instalaci disku. Právě díky GSM modulu je možné kdykoliv na dálku fyzicky zničit všechna data na disku.

První rok je užívání zdarma, každý následující rok zaplatí majitel 29 liber (1 000 Kč). Výrobce uvádí, že smazaná data nelze v žádném případě obnovit. Nabízí několik možností likvidace dat:

  • prostřednictvím SMS zprávy
  • ztrátou GSM signálu 
  • při kritickém stavu baterie 
  • při opakovaném zadání chybného přístupového hesla
  • při násilném vniknutí do krytu disku – v tomto případě se disk smaže automaticky
  • při použití ovládacího tokenu a funkce "Tap-to-destroy".

K disku je možné připojit více smartphonů; pokud je odcizen nebo ztracen mobilní telefon, lze k disku přiřadit pomocí bluetooth nový telefon, pokud ovšem znáte PIN kód.

Typ pro smartphone Autothysis 128s pořídíte za 967 liber (téměř 34 tisíc korun), typ s tokenem Autothysis 128t je za 1027 liber (36 tisíc korun). Katalog ke stažení je zde.

Autothysis 128t

Psali jsme také:

Váš počítač i mobil v ohrožení! Od této chvíle nepoužívejte neznámá USB zařízení

Návod, jak hacknout PIN u iPhone a dalších zařízení

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace