Ukrajina chce při stanném právu internovat ruské obyvatelstvo do lágrů

Ukrajina chce při stanném právu internovat ruské obyvatelstvo do lágrů
Autor: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
05 / 04 / 2015, 12:00

Ukrajinský prezident Porošenko předložil návrh zákona o právním režimu válečného stavu. Chce internovat ruské občany žijící na ukrajinském území ve speciálních táborech?

„Opatřeními právního režimu válečného stavu je podle návrhu zákona mj…. bod 11. internování (nucené přesídlení) občanů cizího státu, který vyhrožuje útokem anebo uskutečňuje agresi proti Ukrajině", praví se ve vysvětlivce k návrhu zákona, oznámila TASS.

Ukrajinský parlament schválil 27. ledna usnesení, v němž bylo Rusko vyhlášeno za zemi, která je agresorem. Pokud by nyní prošel návrh zákona o válečném stavu Nejvyšší radou, potom by po vyhlášení stanného práva mohly být miliony Rusů žijících na Ukrajině internovány do speciálních táborů.

Podobné internační tábory, ale pro osoby japonského původu žijící na území USA byly zřizovány v období druhé světové války. Od roku1942 bylo do internačních táborů ve vnitrozemí USA přesunuto až 110 000 obyvatel západního pobřeží, kteří byli nuceni opustit své domovy a živnosti, a z nichž 62 % tvořili občané USA, kteří se většinou v zemi již narodili. Důvodem bylo přesvědčení americké vlády, že by lidé japonského původu mohli v době války napomáhat nepříteli – Japonskému císařství. (zdroj: wikipedia)

Podle názoru analytiků může příprava nových redakcí zákonů spojených s vyhlášením válečného stavu poukazovat na připravenost vlády zavést tento režim na Ukrajině. Podle odhadů pozorovatelů, vyhlášení válečného stavu po obdržení červnových tranší může nynějším ukrajinským předákům pomoci potlačit protestní nálady a udržet se u moci. (zdroj: cz.sputniknews.com)

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace