Ukrajina nedodá motory pro ruské fregaty

Ukrajina nedodá motory pro ruské fregaty
Autor fotografie: "1569564 original" by reflex_yu - http://u-96.livejournal.com/3894205.html from http://www.balancer.ru/user/32144/posts/2014/11/09/. Licensed under CC0 via Wikimedia Commons|Popisek: Admiral Gorshkov
18 / 06 / 2015, 13:15

Ukrajinský výrobce námořních motorů zastavil svou spolupráci s ruskou státní společností. Nedodání motorů bude mít velké konsekvence na modernizaci ruské Severní flotily.

Ukrajinská firma měla dodávat motory do nové třídy ruských fregat Admiral Gorshkov, ale v souvislosti s událostmi na východní Ukrajině přerušila veškerou spolupráci s Ruskem. To bude mít samozřejmě vliv na další zpoždění v dodávkách fregat Project 22350. Výrobu motorů přebere ruská firma Saturn, ta ale bude schopna dodat první motory až v roce 2017.

Fregaty Admiral Gorshkov se mají stát základním kamenem Severní flotily. Projektována je výroba minimálně osmi lodí, první by měla být zařazena do služby již letos. Další tři lodě jsou v různém stavu rozestavěnosti v docích St. Petersburgu.

O fregatách projektu 22350 jsme psali v článku: Karta se obrací – bude Čína dodávat zbraně Rusku?

Před zastavením obchodu s Ruskem, Ukrajina dodala dva kompletní motory pro ruské lodě. Rusko hodlá Ukrajinu za zrušení kontraktu žalovat u mezinárodního soudu, vzhledem k tomu, že motory byly podle Moscow Times zaplaceny.

Zdroj: Barents News

Tagy článku