Ukrajina podala trestné oznámenie proti sudcom Savčenkovej

Ukrajina podala trestné oznámenie proti sudcom Savčenkovej
Autor: YouTube / BBC|Popisek: Petro Porošenko
26 / 03 / 2016, 07:00

V utorok 22.3.2016, Donecký súd, Rostovskej oblasti odsúdil Savčenkovú k 22 rokom odňatia slobody. Trest dostala za vraždu novinárov VGTRK na Donbase.
Tento rozsudok, rozprúdil vlnu nevole a nepochopenia po celom svete. Ukrajinský prezident, Petro Porošenko prehlásil že, jeho krajina rozsudok vynesený voči Savčenkovej, nikdy neuzná.

O Savčenkovej sme už písali v týchto článkoch: 

Prípad Savčenková uzavretý

VIDEO: Savčenková začala nahlas spievať počas vynesenia rozsudku

Prezident Andrej Kiska vyzval na prepustenie Savčenkovej

Ilustračný obrázok

Ruský server sputniknews.com priniesol citáciu, Kucenkovho vyhlásenia z 23.3.2016

,,Včera bolo do jednotného registru predsúdných vyšetrovaní zaradené dve trestné oznámenia. Prvé podla paragrafu 375, časť druhá Trestného zákonníka Ukrajiny, týka sa sudcov Doneckého mestského súdu Ruskej federácie a je spojený s vynesením vyložene nespravodlivým rozhodnutím, týkajúceho sa Nadeždy Savčenkovej. Druhé trestné oznámenie sa týka ruských generálny prokurátorov, ide o druhú časť paragrafu 372 Trestného zákonníka Ukrajiny a týka sa nezákonného dohňania k trestu zodpovednosti.''

zdroj: sputniknews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace