Ukrajina se chystala na úder proti ruské Rostovské oblasti, ,,speciální operace" tomu zabránila. Samozvaný vojenský expert promluvil

Ukrajina se chystala na úder proti ruské Rostovské oblasti, ,,speciální operace&quote; tomu zabránila. Samozvaný vojenský expert promluvil
Autor fotografie: U.S. Army Europe, flickr public domain|Popisek: Ukrajinští vojáci
11 / 01 / 2023, 10:30

Podle ruského vojenského experta Jurije Knutova zabránila ,,speciální operace" tomu, aby Ukrajina podnikla úder proti Rostovské oblasti a městu Taganrog.

Plány ukrajinského velení údajně zahrnovaly údery nejen na Donbasu, ale i v oblastech Ruska, zejména Rostovské oblasti. Mají to dokládat ukrajinské mapy, které našla ruská armáda na opuštěných pozicích ozbrojených sil Ukrajiny u Avdijivky.

Velitel jedné z jednotek s volacím znakem „Sanych“ ukázal tyto mapy zpravodaji agentury RIA Novosti. Na nich jsou šipky, stínované oblasti a další značky, které označují plány ozbrojených sil Ukrajiny. „Kdybychom se v únoru vzdali, mohli jsme čelit přímé vojenské agresi, a to i v Rostovské oblasti,“ říká vojenský expert Jurij Knutov. Jih Ruska je prý starým snem ,,ukrajinských nacistů", včetně těch v mocenských strukturách, dodává.

Důkazy prý byly nalezeny při prohlídce prostor, kde se nacházela velitelská stanoviště ozbrojených sil Ukrajiny. Zvláštní služby je již prostudovaly a došly k závěru, že značky byly zhotoveny nejpozději v červenci loňského roku.

,,Pokud se dá říct, hlavním plánem bylo změnit vládu v Rusku, oslabit nás a roztrhat na kusy. Na mapě Kyryla Budanova (šéf ukrajinské vojenské rozvědky) je Rusku dáno velmi malé území. Jsou to samozřejmě pouze plány. Ale pokud by v únoru až březnu při útoku na Donbas uspěli, určitě by se přesunuli do Rostovské oblasti. Zahájení speciální operace narušilo i tyto plány," poukazuje na údajné záměry ukrajinské armády Knutov.

Zmíněné cíle je třeba brát s velkou mírou rezervy, protože na Ukrajinu zaútočilo právě Rusko a Ukrajina se brání, není tedy  agresorem. Nedají se navíc z věrohodného zdroje ověřit.

Zdroj: kp.ru

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.