Ukrajinská pilotka Savčenko se vrací domů

Ukrajinská pilotka Savčenko se vrací domů
Autor: Twitter|Popisek: Nadija Savčenko
25 / 05 / 2016, 14:15

Podle informací na Twitteru a na webu Russia Today byla ukrajinská pilotka vyměněna údajné ruské agenty Jevgenije Jerofejeva a Alexandra Alexandrova, kteří byli zadrženi loni v květnu na východě Ukrajiny.

Savčenko byla v Rusku odsouzena na 22 let za údajný podíl na smrti dvou ruských novinářů zabitých ve válečné zóně Donbasu, na které podle ruské obžaloby navedla palbu. 

Server Russia Today uveřejnil informaci, že ruský prezident Putin Nadiju Savčenko omilostnil. 

Prezident Vladimir Putin řekl příbuzným zabitých ruských novinářů, že jeho rozhodnutí prominout Savčenko trest byl především motivován "humanitárními ohledy."

Oba Rusové jsou již na cestě zpět do Moskvy, kde podle posledních zpráv již přistáli na letišti Vnukovo.

Zdroj: RT

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace