Ukrajinský odpadlík - Putin má volné ruce ke kobercovému bombardování Ukrajiny

Ukrajinský odpadlík - Putin má volné ruce ke kobercovému bombardování Ukrajiny
Autor fotografie: By Marina Lystseva - http://www.airliners.net/photo/Russia---Air/Tupolev-Tu-95MS/1328519/L/, GFDL 1.2,|Popisek: Tu-95 na základně Engels
06 / 12 / 2022, 08:00

Útok na strategické zařízení jaderné triády v centru Ruska, poskytla ozbrojeným silám RF možnost kobercového bombardování Ukrajiny. Uvedl to bývalý šéf Socialistické strany Ukrajiny Ija Kyva, který podporuje Vladimira Putina a ruskou válku na Ukrajině.

Pondělní útok na letiště v Rjazaňské a Saratovské oblasti způsobil v ruských obranných kruzích paniku a spustil vlnu spekulací, zda útok provedly těžké bezpilotní letouny (to by svědčilo o děravé protiletadlové obraně Ruska) nebo malé quadkoptéry vypuštěné poblíž napadených letišť (nepřítel je již v Rusku a může útočit kdekoliv).

Na vojenském letišti Engels v Saratovské oblasti jsou umístěny bombardéry Tu-160 a Tu-95, které mohou nést jaderné zbraně. Podle Kyvy někteří ruští experti považují útok za plnohodnotnou invazi Kyjeva na ruské území.

,,Útok dronu je plánovaná provokace. A to už nejsou pohraniční oblasti, ale centrum Ruska," napsal politik na svém kanálu na síti Telegram. Podle jeho názoru má nyní prezident Vladimir Putin volnou ruku. Ozbrojené síly RF mohou začít kobercové bombardování Ukrajiny, věří Kiva.

Podle zpráv na sociálních sítích byly mimo lidských ztrát poškozeny i dva strategické bombardéry Tu-95.

Obří z dob SSSR pocházející strategický bombardér je jako jediný svého druhu poháněn turbovrtulovými motory. Podle informací z BBC, je Tu-95 považován za nejhlučnější letadlo v současnosti. Dokonce se tvrdí, že posádky amerických ponorek mohou slyšet námořní variantu těchto letadel, i když jsou ještě pod vodou. 

Upravená verze označená Tu-95V získala 30. října 1961 prvenství ve shozu největší atomové bomby všech dob nad sovětskou jadernou střelnicí Nová zemlje, tzv. Car bomby.

Mimo to je tento stroj velmi dobře známý z pózování se západními stíhacími letouny, které ho zachycují již více než 60 let na hranicích mezi Západem a Ruskem.

Zdroj: Pravda.ru, Telegram, Twitter

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.