Ukrajinský prezident Porošenko varuje před ,,úplnou ruskou invazí"

Ukrajinský prezident Porošenko varuje před ,,úplnou ruskou invazí&quote;
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Petro Porošenko
10 / 09 / 2016, 18:30

Ukrajinský prezident Petro Porošenko tento týden prohlásil, že ruská invaze na Ukrajinu je možná a současně varoval, že Evropa je příliš slabá, aby mohla sama čelit ruské agresi.

Na schůzi ukrajinského parlamentu v Kyjevě se Porošenko kromě obav z ruské invaze vyjádřil k napětí, které panuje mezi Ruskem a Ukrajinou ohledně Krymu, a také probíhajícímu boji mezi ukrajinskými jednotkami a proruskými separatisty v donbaském regionu. V posledních dvou letech zde přišlo o život více než 9 500 lidí v konfliktu, který zde i přes dohodu o klidu zbraní stále probíhá.

Porošenko mimo jiné řekl, že Evropská unie v současné době podstupuje test v podobě migrační krize  a teroristických útoků:

,,Ukrajina stále usiluje o silnou mezinárodní podporu v boji proti ruské agresi." Na druhé straně zabezpečení této podpory se stává čím dál obtížnější pro naše diplomaty kvůli odlišným cílům a subjektivním faktorům."

Porošenko na schůzi parlamentu také vyjádřil obavu z budoucí politické konstelace Evropy:

,,V příštím roce se mohou v mnoha zemích Evropské unie dostat k moci ty politické síly, které nemusí být extremistické, ale mohou inklinovat k tomu, aby uzavřely kompromis s Kremlem."

Podle Porošenka sice mluví Evropa jedním hlasem, ale v současnosti jsou i státy, kde je ruský hlas přece jen ,,více slyšitelný".

 

Zdroj: thesun.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.