Ukrajinský sniper – Rusku došly vojáci včetně žoldáků Putinova ,,kuchaře"

Ukrajinský sniper – Rusku došly vojáci včetně žoldáků Putinova ,,kuchaře&quote;
Autor fotografie: Generální štáb Ozbrojených sil Ukrajiny, volné dílo|Popisek: Ukrajinské jednotky vytlačují ruské agresory
13 / 09 / 2022, 08:00

Osvobození Balaklije v Charkovské oblasti trvalo ukrajinským jednotkám asi 17 minut, prozradil účastník operace v rozhovoru pro Belsat. Podle jeho názoru v Rusku došli všichni vojáci včetně „wagnerů“.

Ukrajinské síly vedou v posledních dnech úspěšnou ofenzivu v části Charkovské oblasti, jejímž prvním slavným úspěchem bylo osvobození města Balaklija, které mělo před ruskou invazí kolem 27 000 obyvatel.

Podle oficiálních informací úřadů se Ukrajincům podařilo proniknout do ruských pozic asi na 50 km. V sobotu zazněly informace o dobytí Kupjanska a probíhajících bojích o Izijum. Účastník této bleskové ofenzívy řekl projektu Vot-Tak stanice Belsat o osvobození Balaklije. Z bezpečnostních důvodů zůstal muž v anonymitě.

Podle armády trvalo osvobození Balaklije ukrajinským silám asi 17 minut. ,,Na tuto protiofenzívu jsme se připravovali dva měsíce a nebylo to pro nás žádné překvapení.“ Vojáci Ukrajiny budou pokračovat v ofenzivě, dokud nenarazí na vážný odpor.

„Nebyl nám dán časový rámec ani konkrétní města. Budeme postupovat vpřed, dokud to půjde. Pokud poznáme, že jsme narazili na vážný odpor a nebudeme se moci posunout dál, posílíme týl, přeskupíme se a opět zaútočíme,“ říká muž.

Podle jeho názoru v Rusku došli všichni profesionální vojáci, včetně „wagnerů“. Nyní většinou tvoří ruské jednotky branci mobilizovaní v Doněcké lidové republice a obyčejní žoldáci řekl.

Prozradil, že jejich cílem je osvobodit Doněck, Luhansk a všechna okupovaná území. Bojová morálka postupující ukrajinské armády je prý bezprecedentní.

Zdroj: tvp.info

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace