Úložiště Dell EMC PowerMax přicházejí s novými aktualizacemi a přinášejí jako první na trhu inovace, výkon a multicloud flexibilitu

Úložiště Dell EMC PowerMax přicházejí s novými aktualizacemi a přinášejí jako první na trhu inovace, výkon a multicloud flexibilitu
25 / 09 / 2019, 07:30

Společnost Dell Technologies oznámila významné aktualizace úložišť Dell EMC PowerMax, které zahrnují technologie nové generace. I díky tomu budou moci tato úložiště poskytovat nejlepší výkon ve své třídě pro nejdůležitější současné i budoucí aplikace.

Od uvedení na trh v roce 2018 pomáhají zařízení Dell EMC PowerMax podporovat nejnáročnější aplikace, pro které jsou rozhodující nízká latence a nejvyšší odolnost. To ocení především zákazníci, kteří vyžadují špičková úložiště, ať už to jsou například nejvýznamnější banky či poskytovatelé cloudových služeb nebo třeba zdravotnické společnosti. Společnost Dell EMC je nezpochybnitelným lídrem trhu high-endových úložišť. Podle organizace IDC dosahuje její podíl na trhu 43,9 %, což je trojnásobek v porovnání s dalším největším konkurentem.[1]

Významnou novinkou, kterou společnost Dell Technologies představila, je využití pamětí SCM (dvouportové SSD Intel® Optane™), které fungující jako nejrychlejší tier úložiště s možností automatického tieringu mezi SCM a NVMe. Dell EMC PowerMax je první produkt na trhu, který přichází s pamětí SCM jako trvalým úložištěm.

Již zmíněné NVMe je nyní možné realizovat jako ucelené řešení poskytující výkon a nižší latenci, což dnešní moderní podniky vyžadují. To je možné díky tomu, že pro všechna pole PowerMax je nyní nově k dispozici technologie NVMe-oF. Vytvoření takových ucelených řešení umožnily nově kvalifikované 32Gb FC I/O moduly pro PowerMax, 32Gb přepínače Connectrix, řídicí moduly a 32Gb hostitelské adaptéry NVMe se softwarem PowerPath podporujícím více cest.[2]

Kombinace jedinečné, škálovatelné a ucelené architektury NVMe úložišť PowerMax a prvního použití pamětí SCM v tomto odvětví poskytuje zákazníkům rychlejší a efektivnější úložný systém, který přináší následující zlepšení výkonu: 

  • Až 15 milionů IOPS – 50% zlepšení[3]
  • Až 350 GB/s – větší celková šířka pásma[4]
  • Až o 50 % kratší doby odezvy[5]
  • Latence čtení pod 100 mikrosekund[6]

Díky integrovanému modulu strojového učení úložiště PowerMax mohou zákazníci využívat prediktivní analýzu a rozpoznávání vzorců k automatickému umisťování dat na správný typ média (SCM nebo NVMe) na základě profilu vstupů a výstupů. Úložiště PowerMax analyzuje a předpovídá 40 milionů datových sad v reálném čase. Tím umožňuje provést 6 miliard rozhodnutí denně[7], a dosáhnout tak významných úspor času a maximálního výkonu při minimálních nákladech.

Zjednodušení operací a urychlení vývoje aplikací

Úložiště Dell EMC PowerMax nyní umožňuje zákazníkům snadno automatizovat operace infrastruktury a pracovní postupy DevOps. Zákazníci mohou použít úložiště PowerMax pro správu konfigurací a nasazování aplikací, včetně kontejnerových aplikačních úloh. Automatizované úlohy zřizování a správy infrastruktury úložiště PowerMax umožňují zákazníkům provádět dynamické a efektivní IT operace pomocí modulů, mezi které patří:

  • Modul plug-in VMware vRealize Orchestrator (vRO), který je nyní dostupný na webu VMware Solutions Exchange, umožňuje zákazníkům vyvíjet ucelené automatizační rutiny, včetně zřizování, ochrany dat a hostitelských operací. Zákazníci mohou také tyto automatizované rutiny nabízet jako položky samoobslužného katalogu na platformě VMware vRealize Automation.
  • Předem připravené moduly Ansible umožňují zákazníkům vytvářet playbooky pro správu úložišť, snímky a pracovní postupy správy dat k zajištění konzistentních a automatizovaných operací. Tyto moduly jsou nyní dostupné na webu služby GitHub.
  • Nový modul plug-in CSI (Container Storage Interface) pro úložiště PowerMax vytváří a spravuje úložiště pro aplikační úlohy běžící na platformě Kubernetes. Modul plug-in CSI, který je nyní dostupný na webu služby GitHub, zvyšuje nekompromisní výkon a rozšiřuje špičkové datové služby úložiště PowerMax pro rostoucí počet aplikací vytvořených v architektuře založené na mikroslužbách.

Flexibilita cloudu díky úložišti Dell EMC PowerMax

Zákazníci mohou nyní začlenit úložiště Dell EMC PowerMax do svých multicloudových strategií řadou způsobů, přičemž všechny poskytují nejlepší dostupnost, flexibilitu, zabezpečení a výkon v dané třídě spolu s pružností hybridních cloudových operací.

Právě vydané řešení Dell Technologies Cloud Validated Designs pro úložiště Dell EMC PowerMax pomáhá organizacím budovat vlastní hybridní cloudovou infrastrukturu a současně nabízí flexibilitu nasazení pro aplikační úlohy, které mají jedinečné požadavky specifické pro příslušné externí úložiště, včetně nezávislého škálování kapacity a pokročilých funkcí, jako je integrovaná ochrana dat.

Zařízení PowerMax a Unity XT od společnosti Dell EMC jsou nejen podporována prostřednictvím protokolu NFS (Network File System), ale jedná se také o první úložná pole, která byla ověřena s platformou VMware Cloud Foundation prostřednictvím technologie Fiber Channel jako primární úložiště v doménách aplikačních úloh.

Služby Dell EMC Cloud Storage Services poskytují úložiště Dell EMC jako veřejnou cloudovou službu pro zotavení po havárii nejen v prostředích AWS, Google Cloud a Microsoft Azure, ale i pro různé další typy multicloudového nasazení, případně analytických úloh či pro účely testování a vývoje. Služby Cloud Storage Services šetří čas při správě systému a poskytují zabezpečení dat podnikové úrovně, výkon, kapacitu, replikaci a dostupnost dat ve veřejných cloudech.

Dostupnost

Úložiště PowerMax s dvouportovými jednotkami SSD Intel® Optane™ a technologií NVMe-oF jsou celosvětově dostupné od pondělí 16. září. Řešení Dell Technologies Cloud Validated Designs pro úložiště Dell EMC PowerMax, služby Dell EMC Cloud Storage Services a výše uvedené moduly plug-in jsou již také dostupné.

 

O společnosti Dell Technologies

Dell Technologies je unikátní skupina firem, které poskytují organizacím potřebnou IT infrastrukturu, aby mohly budovat svoji digitální budoucnost, transformovat své IT a chránit svá nejdůležitější aktiva: informace. Společnost poskytuje služby firmám všech velikostí ve 180 zemích – od 99 % firem v žebříčku Fortune 500 až po jednotlivé spotřebitele – kterým dodává nejkomplexnější a nejinovativnější portfolio produktů od těch nejzákladnějších až po jádrová a cloudová řešení. Rodina Dell Technologies se skládá z následujících značek: Dell, Dell EMC, Pivotal, RSA, Secureworks, Virtustream a VMware.

 [1] IDC, WW Quarterly Enterprise Storage Systems Tracker (Čtvrtletní světový přehled podnikových úložných systémů), 2. čtvrtletí 2019, 5. září 2019 – Tržby dodavatelů

[2] Na základě interní analýzy provedené v září 2019 společností Dell EMC, při které se porovnalo PowerPath NVMe-oFproti populárním konkurenčním datovým úložištěm.

[3] Podle interní analýzy společnosti Dell EMC týkající se náhodných přístupů pro čtení, při které byl zjišťován maximální počet vstupů/výstupů za sekundu (v jednom poli na ploše dvou dlaždic) pro úložiště PowerMax 8000, červenec 2019. Skutečný výkon se může lišit.

[4] Podle interní analýzy společnosti Dell EMC týkající se publikované šířky pásma náhodných přístupů pro čtení (64 tisíc vstupů/výstupů), při které byl zjišťován maximální počet GB za sekundu (v jednom poli) pro úložiště PowerMax 8000, červenec 2019. Skutečný výkon se může lišit.

[5] Na základě interního testování provedeného společností Dell v červenci 2019 prostřednictvím srovnávacího testu na neúspěšná náhodná čtení, při kterém byla porovnávána zařízení PowerMax 8000 a zařízení VMAX 950F vybavené jednotkami SAS Flash. Skutečný výkon se může lišit.

[6] Na základě interní analýzy provedené v červenci 2019 společností Dell EMC pro úložiště PowerMax 8000 na neúspěšná náhodná čtení (8K IOs). Skutečná doba odezvy se může lišit.

[7] Na základě interní analýzy provedené v červenci 2019 společností Dell EMC pro úložiště PowerMax 2000/8000 s kapacitou 200 TB

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace