Úložný disk Store´n'Go Mini SSD, který se vám vejde do dlaně

Úložný disk Store´n'Go Mini SSD, který se vám vejde do dlaně
Autor fotografie: Verbatim|Popisek: Store'n'Go Mini SSD
25 / 08 / 2020, 09:00

Společnost Verbatim uvedla na trh Store'n'Go Mini SSD, super malý a lehký externí SSD disk v černém 3D designu, který je k dispozici v kapacitách 512 GB a 1 TB. Vejde se do dlaně, váží pouhých 35 g a má rozhraní USB3.2 Gen 1, s rychlostí přenosu dat až 5 Gbps.

Jedná se o nejnovější (a nejmenší) z řady velkokapacitních úložných zařízení, které mají Verbatim Store'nGo 3D designový černý obal. Mezi modely s 3D povrchem dále  patří řada přenosných 2,5” HDD pevných disků, 2,5” přenosné SSD disky, přenosné pevné disky šifrované pomocí otisků prstů a 3,5“ stolní pevné disky.

Aby majitelé počítačů Mac a PC mohli těžit ze zdokonaleného připojení k portům USB-C a USB-A, obsahuje Store´n'Go Mini SSD kabel z Micro-B na USB-A a adaptér USB-A na USB-C. Disk je naformátován na FAT32, což umožňuje jeho kompatbilitu jak s počítači s Windows, tak Mac, bez nutnosti dalšího přeformátování. Pokud máte soubory větší než 4 GB, je na jednotce dodán software pro přeformátování na HFS+ pro Mac a NTFS pro PC.

Zákazníci, kteří si vyberou model 1TB, mohou očekávat, že si obvykle uloží až 2 000 filmů, 250 000 písní nebo 450 000 fotografií.

Disk má předinstalovaný software Nero Backup, což umožňuje uživatelům naplánovat automatické zálohování. Má také USB Rec & Play, které umožňuje disku fungovat jako videorekordér pro televizory, které podporují připojení USB, a podporuje tak nahrávání, přehrávání a dokonce i pozastavení živé televize.

Store'n'Go Mini SSD má doporučenou maloobchodní cenu 1.899 CZK/74,99 EUR za verzi 512 GB (PN 53236) a 3.499 CZK/129,99 EUR za 1 TB (PN 53237).

Verbatim představuje také Store´n´Go ALU Slim - kompaktní, lehký a stylový, přenosný pevný disk v pevném kovovém provedení, s připojením USB 3.2 Gen1, pro rychlosti přenosu dat až 5 Gbps.

Úložné zařízení Store'n'Go ALU Slim, které je k dispozici v kapacitách 1 TB a 2 TB, váží pouhých 150 g a na šířku má jen 9mm. Zákazníci, kteří si vyberou model 2TB, mohou očekávat, že si uloží až 4 000 filmů, 500 000 skladeb nebo 900 000 fotografií. S elegantním broušeným hliníkovým krytem, ​​který odráží stylový design Macbooků, je Store'n'Go ALU Slim k dispozici ve stříbrné, vesmírně šedé a zlaté barvě.

Aby majitelé počítačů Mac a PC mohli těžit ze zlepšeného připojení k portům USB-C a USB-A, obsahuje ALU Slim kabel Micro-B na USB-A a adaptér USB-A na USB-C. Disk  je naformátován na FAT32, což umožňuje jeho kompatbilitu jak s počítači s Windows, tak Mac, bez nutnosti dalšího přeformátování. V případě souborů o velikosti větších než 4 GB, je na disku dodánván software pro přeformátování na HFS + pro Mac a NTFS pro PC.

Pevný disk má předinstalovaný software Nero Backup , pro plně funkční zálohování a obnovu systému a umožňuje uživatelům naplánovat si automatické zálohování. HDD má také USB Rec & Play , které umožňuje disku fungovat jako videorekordér pro televizory podporující připojení USB, umožňující nahrávání, přehrávání a dokonce i pozastavení živé televize.

Doporučená maloobchodní cena výrobce Store'n'Go ALU Slim je 1.899 Kč za 1 TB a 2.599 Kč za 2 TB.


Přibližný počet obrázků, písní nebo videí vychází z průměrné velikosti souboru a bude se lišit v závislosti na složitosti hardwaru nebo modelu fotoaparátu. Předpoklad: Fotografie 1Mp Velikost souboru JPEG je 2,2 MB / obrázek. Hudba - 128 kB datový tok 1 minuta = 1 MB. Video - H264 320 x 240 AAC audio = 1 hodina = 500 MB.

Nero Backup software je podporován pouze Windows

Televizory v některých zemích nemusí USB Rec & Play podporovat.

 

O společnosti Verbatim

Celosvětově uznávané produkty Verbatimu se prodávají ve více než 120 zemích s řadou, která zahrnuje optická paměťová média, USB disky, paměťové karty, pevné disky, SSD disky, mobilní příslušenství a 3D tisková vlákna. Evropské sídlo společnosti Verbatim se nachází v německém Eschbornu. Pro další informace navštivte //www.verbatim.com.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.