Umí střílet, řídit i dělat kliky. Rusko vyvinulo univerzálního robota

Umí střílet, řídit i dělat kliky. Rusko vyvinulo univerzálního robota
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: robot
13 / 05 / 2017, 18:00

,,Vesmírný" robot je skutečně unikátní.

V Rusku vyvinuly humanoidního robota nazvaného F.E.D.O.R., který je skutečně univerzální. Jeho tvůrci mu implantovali mnoho schopností, které mimo jiné zahrnují střílení, řízení automobilu či cvičení s činkami.

Ale to není zdaleka všechno. F.E.D.O.R. totiž umí zacházet zdatně i s vrtačkou. Nedělá mu problémy ani podání ruky či dělat kliky.

Vzpomínáte na legendární film Blade Runner? Společnost Tyrell vyvinula replikanty Nexus, používané při nebezpečných výpravách nebo jako otroky při kolonizaci jiných planet. Je Fedor takovým budoucím Nexusem?.

 psali jsme:

Video: Robot firmy Boston Dynamics běží lesem

Zdroj: facebook.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace