Unesená pilotka opět před soudem

Unesená pilotka opět před soudem
Popisek: Ilustrační obrázek
29 / 09 / 2015, 16:30

V Rusku dnes pokračoval soud s ukrajinskou pilotkou Nadijou Savčenkovou, která je souzena za údajný podíl na smrti ruských novinářů na východě Ukrajiny. Ruskými médii je tato žena líčena jako zabiják v sukních.

Savčenková zopakovala, že byla do Ruska unesena a že proruští separatisté ji na Ukrajině zadrželi ještě před útokem na novináře. Na Ukrajině zároveň začal proces se dvěma ruskými vojáky zajatými v květnu na východě země.

Ruského prezidenta Putina vítaly v New Yorku tyto nápisy.

Free Savchenko

Savčenková dnes u soudu opět zopakovala, že ji proruští rebelové loni drželi týden v Luhansku a pak ji předali rusky hovořícím mužům, kteří ji unesli přes hranici. Podle Savčenkové ji povstalci zajmuli ještě před minometným útokem na skupinu novinářů a civilistů, při kterém zahynuli dva ruští novináři.

Její nevinu má dokazovat i video z dronu pluku Dněpr-1. Právník pilotky, Mark Feygin napsal na Twitteru, že video je novým důkazem, že ukrajinská stíhací pilotka je neviná.

Podle ukrajinských i ruských médií by mohla být unesená pilotka Savčenková vyměněna za ruské vojáky, četaře Alexandra Alexandrova a kapitána Jevgenije Jerofejeva zajaté na východní Ukrajině

Zdroj: Ukraine Today, Facebook

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace