Unesená pilotka opět před soudem

Unesená pilotka opět před soudem
Popisek: Ilustrační obrázek
29 / 09 / 2015, 16:30

V Rusku dnes pokračoval soud s ukrajinskou pilotkou Nadijou Savčenkovou, která je souzena za údajný podíl na smrti ruských novinářů na východě Ukrajiny. Ruskými médii je tato žena líčena jako zabiják v sukních.

Savčenková zopakovala, že byla do Ruska unesena a že proruští separatisté ji na Ukrajině zadrželi ještě před útokem na novináře. Na Ukrajině zároveň začal proces se dvěma ruskými vojáky zajatými v květnu na východě země.

Ruského prezidenta Putina vítaly v New Yorku tyto nápisy.

Free Savchenko

Savčenková dnes u soudu opět zopakovala, že ji proruští rebelové loni drželi týden v Luhansku a pak ji předali rusky hovořícím mužům, kteří ji unesli přes hranici. Podle Savčenkové ji povstalci zajmuli ještě před minometným útokem na skupinu novinářů a civilistů, při kterém zahynuli dva ruští novináři.

Její nevinu má dokazovat i video z dronu pluku Dněpr-1. Právník pilotky, Mark Feygin napsal na Twitteru, že video je novým důkazem, že ukrajinská stíhací pilotka je neviná.

Podle ukrajinských i ruských médií by mohla být unesená pilotka Savčenková vyměněna za ruské vojáky, četaře Alexandra Alexandrova a kapitána Jevgenije Jerofejeva zajaté na východní Ukrajině

Zdroj: Ukraine Today, Facebook

Tagy článku