UNHCR: O azyl v EU bude žádat přes čtyři miliony uprchlíků, registrovali se v Turecku

UNHCR: O azyl v EU bude žádat přes čtyři miliony uprchlíků, registrovali se v Turecku
26 / 08 / 2015, 21:00

Uprchlíci jsou připraveni k cestě do Evropy.

Za hranicemi EU neustále stoupá počet uprchlíků, jenom v Turecku bylo  zaregistrováno dalších 4.089.023 uprchlíků, kteří se budou chtít dostat do západoevropských zemí a požádat o azyl. Toto číslo uvádí na svých stránkách Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky UNHCR.

Agentura OSN pro uprchlíky opakovaně vyzvala všechny státy ke zvýšení finanční podpory a zlepšení humanitární pomoci v zemích prvního azylu - tedy Libanonu, Jordánsku a Turecku, kde se miliony uprchlíků pohybují hluboko pod hranicí chudoby.

Na cestu do Evropy čeká v Turecku 500 000 uprchlíků. Turecký Izmir je brána do Evropy

Tento problém nemůže podle UNHCR vyřešit jedna země, ale musí se jednat o princip kolektivní evropské reakce, založené na principech solidarity a sdílené odpovědnosti. Je nezbytné, aby všechny evropské země a Evropská unie urychleně jednaly a společně poskytly podporu zemím, jejichž možnosti přijímat další a další uprchlíky jsou nad rámec jejich možností, ať se jedná o Řecko, bývalé jugoslávské republiky Makedonii nebo Srbsko.

Turecko varuje EU až před milionem uprchlíků. Požaduje miliony EUR.

 Zdroj: ansa.it

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace