Unikátní česká mechatronická vložka TOKOZ ePRO měla světovou premiéru ve Velké Británii

Unikátní česká mechatronická vložka TOKOZ ePRO měla světovou premiéru ve Velké Británii
23 / 10 / 2017, 08:30

Tichými zlodějskými metodami nepřekonatelná, znesnadňující hlavní destruktivní metody a odolná proti povětrnostním vlivům. S možností odemykání pomocí běžného anebo elektronického klíče s kontrolou přístupů. To je nová mechatronická vložka ePRO žďárské společnosti TOKOZ. Svůj globální start si odbyla na prestižním mezinárodním veletrhu MLA Expo 2017 v anglickém Telfordu, kde měla velmi kladné přijetí mezi laiky i odborníky. Vložka ePRO by díky variabilitě, rychlé instalaci a poměru ceny a kvality měla přinést oživení v elektronickém ovládání a kontrole přístupů u zcela běžných zabezpečovacích mechanismů v průmyslu, administrativě i u domácností.

Vložka TOKOZ ePRO vznikla na základě poptávky po cylindrické vložce v europrofilu, která by v sobě spojovala vysokou bezpečnost, odolnost a zároveň umožňovala autorizovat přístupová práva pro klíče. To vše v prostředí, které neumožňuje stavební úpravy anebo nemá vlastní přívod energie se zachováním parametrů mechanické odolnosti.

„Mechatronická vložka ePRO přináší zachování mechanických bezpečnostních parametrů své prověřené předlohy TOKOZ PRO 300 s možností ovládat přístupy a oprávnění ke vstupu pomocí klasického PC či v budoucnu telefonu. Zároveň však nabízí i vysokou ochranu proti zneužití nejen mechanickým atakem, ale například i kyber útokem.” uvádí obchodní ředitel divize zámků a kování společnosti TOKOZ Petr Neuvirt.

psali jsme: Starejte se o zámky ve dveřích. Šest tipů, jak na to

Vložka tedy bude vhodná pro průmyslové objekty, jako jsou elektrické rozvodny, plynové stanice, stavby ropného průmyslu, zemědělské objekty, dopravní areály nebo kontejnerová překladiště, sloužit má však také k zabezpečení primárních cest u strategických objektů, jako jsou trafostanice, vodárny nebo armádní areály. Využití najde i v nemocnicích, školách nebo věznicích, kde může chránit primární a sekundární přístupové cesty. Díky příznivé ceně však může být zajímavá i pro bytové nebo rodinné domy.

„Světová premiéra v Anglii nebyla náhodná. Trh Spojeného království je jedním z nejnáročnějších na světě, naši pozici na něm teprve budujeme, a proto jsme chtěli ověřit první reakce právě zde,” dodává Petr Neuvirt. “Kladné přijetí pro nás bylo důležitou zpětnou vazbou, že systému ePRO pro úspěšný start v celé Evropě snad už nic nechybí.

psali jsme: Čeká nás druhý studený víkend v řadě, majitele chat a chalup může kvůli zlodějům nepříjemně překvapit

Zájem TOKOZ přitom očekává vysoký. Světově unikátní je totiž možnost okamžitě v řádu desítek sekund vložkou ePRO nahradit jakoukoli vložku nebo půlvložku v europrofilu a zároveň její kompatibilita se zabezpečovacími mechanismy řady PRO z celého portfolia TOKOZ. Montáží vložky ePRO je možné zapojit do systému přístupových práv vysoce odolné visací zámky, extrémně odolné kotvení X SAFETY BOX či doplňkové zámky VANLOCK pro nákladové prostory vozů či dopravní kontejnery. TOKOZ plánuje uvedení novinky na trh ke konci roku 2017. Dostupná bude na všech evropských trzích včetně ČR a SR.

O společnosti TOKOZ

Společnost TOKOZ je nejstarší nepřetržitě fungujícím českým výrobcem zámků a kování. Výrobu zahájila v roce 1920 ve Žďáru nad Sázavou, kde sídlí dodnes. Mezi hlavní produkty patří zámkové vložky, visací zámky a zámky pro motoristický segment. Mezi vlajkové produkty společnosti patří zámková vložka TOKOZ PRO dosud nepřekonaná nedestruktivními metodami a systém TOKOZ TECH s teoreticky nulovým opotřebením mechanismu. TOKOZ se také pravidelně umísťuje v žebříčku Českých 100 nejlepších. Toto ocenění získávají společnosti, které dosahují vynikajících, stabilních, mimořádných anebo pozitivně pozoruhodných výsledků.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.