Unikátní hodinky PRIM, věnované holdingem CSG, vynesly v charitativní aukci 2.000.000 Kč na pomoc Ukrajině

Unikátní hodinky PRIM, věnované holdingem CSG, vynesly v charitativní aukci 2.000.000 Kč na pomoc Ukrajině
Autor fotografie: Czechoslovak Group |Popisek: Czechoslovak Group
31 / 03 / 2022, 19:00

Český průmyslový holding Czechoslovak Group (CSG), vlastněný podnikatelem Michalem Strnadem, se již na začátku války na Ukrajině zařadil po bok významných firem a osobností, kterým není lhostejný osud těžce zkoušené země. Proto se společnost CSG aktivně zapojila také do „Aukce na pomoc obráncům Ukrajiny“, která se uskutečnila 30. března v Rudolfinu za účasti ukrajinského velvyslance Jevhena Perebyjnise.

Charitativní aukci, jejíž celkový výtěžek putuje na sbírkový účet Velvyslanectví Ukrajiny v ČR, uspořádala iniciativa Svobodu Ukrajině ve spolupráci s časopisem Forbes. Czechoslovak Group do aukce věnovala zcela výjimečné hodinky. Ty výlučně pro tuto příležitost vytvořila společnost ELTON hodinářská, která je součástí holdingu CSG. Hodinky vycházejí z ikonického modelu PRIM ORLÍK, jejich design byl ale inspirován symbolikou Ukrajiny. Prosklené zadní víko zdobí stylizovaný státní znak, značící sokola v letu a název ukrajinské hymny. Žluté a modré prošití ručně vyrobeného koženého řemínku odkazuje na barvy ukrajinské vlajky. Hodinky vznikly v manufaktuře ELTONu v Novém Městě nad Metují, a to včetně mechanického strojku, který je pohání.

Novému majiteli, který hodinky získal za 2.000.000 Kč, patří velký dík za finance, jež pomohou Ukrajincům, bránícím své domovy. Navíc bude na svém zápěstí nosit opravdový unikát – v této podobě byl vyroben jen jeden jediný kus. „Cílenou finanční pomoc, rychlou a účinnou, právě teď obránci Ukrajiny potřebují,“ říká Renata Červenák Nývltová, generální ředitelka ELTON hodinářská, která na aukci hodinky osobně představila. „Je mi ctí, že jsme měli možnost vytvořit pro holding CSG tyto výjimečné hodinky a přispět tak k úspěchu aukce,“ dodala.

Holding Czechoslovak Group a jeho společnost Excalibur Army pomáhaly dodávkami vybavení pro ukrajinskou armádu již v letech před ruským útokem. Nadále v podpoře Ukrajiny pokračují ve spolupráci s českou vládou, velvyslanectvím Ukrajiny a Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu ČR.

 

O holdingu CZECHOSLOVAK GROUP

CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) je holding navazující na tradici československého průmyslu. Podporuje rozvoj tradičních českých a slovenských společností, jež se věnují obranné i civilní průmyslové výrobě a obchodu. V podnicích začleněných do holdingu CSG, které vygenerovaly v roce 2020 tržby v hodnotě 25,7 mld. Kč, pracuje více než 8200 zaměstnanců. Hlavními obory CSG jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký průmysl a obranný průmysl. S produkty společností CSG se lze díky silné proexportní orientaci holdingu setkat na všech kontinentech a počet jeho zákazníků se stále rozrůstá.

Tagy článku