United Airlines mají další problém: Po brutálně vyvlečeném lékaři přišel na řadu králičí obr

United Airlines mají další problém: Po brutálně vyvlečeném lékaři přišel na řadu králičí obr
26 / 04 / 2017, 12:30

Akcie americké letecké společnosti United Airlines se ještě nevzpamatovaly po katastrofálním selhání ochranky, která násilím vyvedla vietnamského lékaře, a už se na ni řítí pohroma nová.

 Během transatlantického letu z londýnského Heathrow do letiště O’Hare v Chicagu  zemřel teprve desetiměsíční králičí šampión Simon, který mířil za svým kupcem. Se svými 90 centimetry patřil už nyní k největším králíkům světa a podle chovatelky Annette Edwardsové z Worcestershire se očekávalo, že doroste, resp. přeroste svého otce Dariuse, který se délkou 1,32 metru pyšnil titulem největší králík na světě.   

 Tisková mluvčí aerolinek přiznala, že společnost bude tento incident vyšetřovat a neskrývala smutek nad úmrtím „ Považujeme za velmi důležité  bezpečí a pohodlí přepravovaných zvířat. Ta zpráva nás zarmoutila.“  Edwardsová dále uvedla, že kupec, který si Simona pořídil, je velmi naštvaný. 

Podle údajů Amerického oddělení pro přepravu zemřelo od roku 2015 na 35 přepravovaných zvířat u vnitrostátních letů. Na palubách letadel společnosti United Airlines došlo pak k úmrtí 14 zvířat ze skoro sto tisíce přepravovaných. 

Související: Koupil si letenku, zkrvaveného ho vyvlekli z letadla. Ředitel aerolinek postup chválí 

Někteří cestující po skandálu americké letecké společnosti United Airlines začali dávat hlasitě  najevo, že aerolinky pro ně končí. Poté, co svět oblétl záznam, jak letištní policie vleče jednoho pasažéra z letadla kvůli přeplněnosti, se akcie společnosti skokově propadly o miliardu dolarů. Ředitel nejdřív postup při vyvádění 69letého lékaře původem z Vietnamu bránil, vývojem situace však obrátil a veřejně slíbil, že se něco podobného už nikdy nestane.

zdroj: The Guardian

autor: Jan Blažek

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace