ÚOOZ vyslýchá Langra kvůli solární energii

ÚOOZ vyslýchá Langra kvůli solární energii
Autor fotografie: „Ivan Langer Invex 2007“ od Czech Wikipedia user Packa – Vlastní dílo. Licencováno pod CC BY-SA 2.5 via Wikimedia Commons
13 / 10 / 2015, 11:15

Od dnešního rána zasahuje v Praze a Olomouci Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) kvůli solární energii. Vyslýchám je bývalý vysoký politik Ivan Langer (ODS) a podnikatel Ivan Kyselý.

O zásahu informovala Česká televize a agentura ČTK. Podle České televize se zásah ÚOOZ týká jihočeské solární elektrárny Ševětín nedaleko Českých Budějovic. Údajně bylo zadrženo několik lidí včetně jednoho z náměstků olomouckého krajského ředitelství policie. Podle informací Práva se jedná o náměstka pro trestní řízení Karla Kadlece. ÚOOZ zasahuje také na policejním prezidiu a na olomouckém hejtmanství.

Podle redaktora ČTK policie zasahovala přímo v domě bývalého ministra vnitra a vlivného politika Občanské demokracie Ivana Langera. Ten byl odveden k výslechu, zatím nejsou informace o tom, že by byl obviněn. Policejní vozy byly spatřeny také před domem jeho přítele, podnikatele Ivana Kyselého.

Obrovská akce byla podle deníku Právo nazvaná Vidkun, podle norského fašistického kolaboranta Vidkuna Quislinga, a byla pečlivě připravována a utajovaná. V celé kauze jde dle informací Respektu o 100 milionů korun, které měla dorazit k jednomu z garantů stavby elektrárny Ševětín. Část peněz údajně přišla také do pražské advokátní kanceláře, ve které působil do roku 2010 právě Langer. Žádné oficiální informace ale nejsou známy.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace