Upozornění na falešné e-maily od přepravních společností

Upozornění na falešné e-maily od přepravních společností
Autor: Dollarphotoclub|Popisek: Ilustrační foto
24 / 03 / 2015, 18:15

CSIRT CZ varuje před falešným emailem s virem.

Podobně jako falešné e-maily od České pošty jsou nyní rozesílány také informace o převzetí  zásilky, které se tváři, že jsou od společnosti DHL.

Falešný e-mail však příjemce obdrží od "DHL Logistik-Team"afrankenberger@intern.cvjm-muenchen.org , která nemá s touto společností nic společného. V těle zprávy jsou informace o převzetí zásilky spolu s číslem objednávky, která odkazuje na doménu //sfcofficefurniture.com/E10I43GRh5.  

Kombinace písmen a čísel se však samozřejmě může lišit. Na dané URL se nachází .ZIP soubor, který nabádá k jeho otevření resp. uložení. Obsahem tohoto souboru je však pravděpodobně trojan. Při naší analýze byl tento malware detekován jen třemi z 57 antivirů. Na znefunkčnění domény již pracujeme. 

Upozornění na falešné e-maily od přepravních společností!

Výstup z virustotal.comDHLvirustotal

Autor, zdroj: csirt.cz

Psali jsme také:

Podvodné emaily se zavirovanými přílohami

Česká spořitelna opět varuje před útoky hackerů

 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace