Uprchlíci hromadně žalují německé úřady za pomalou registraci, nemají peníze ani ubytování.

Uprchlíci hromadně žalují německé úřady za pomalou registraci, nemají peníze ani ubytování.
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Uprchlíci před centrem LaGeSo v Berlíně
13 / 10 / 2015, 08:15

Uprchlíci podali žalobu proti největšímu registračnímu centru v Berlíně, které patří pod Státní úřad pro zdravotnictví a sociální věcí (tzv. LAGeSo).

Právě toto centrum čelí obrovským nárůstům žadatelů o registrace a následné vyplácení sociálních dávek. Registrace je nesmírně pomalý proces. Administrátoři nemohou vyřídit víc než 100 uprchlíků za den, ale každý den přicházejí další a další stovky nových žadatelů o azyl.

Nejméně 20 žadatelů o azyl proto podalo žalobu na berlínské orgány, které jsou odpovědné za příjem a registraci uprchlíků. Ve své žalobě si stěžují na to, že registrace trvá příliš dlouho a pokud se žadatelé nezaregistrují, nemají nárok na sociální dávky. Soud potvrdil, že žalobu obdržel v pondělí 12. října a rozhodnutí učiní do konce října.

Žadatelé o azyl, kteří podali žalobu, uvedli, že pokud nezískají registraci, nemají nárok nejen na sociální dávky, ale nemohou získat ani ubytování a mají nedostatek peněžních prostředků na živobytí na následující týdny. 

Místní orgány uvedli, že se snaží vyrovnat se s přílivem uprchlíků ze zemí zničených válkou na Blízkém východě, v Africe a Asii.

Zdroj: Deutsche WelleRT DeutschBILD.DE

Tagy článku