Uprchlíci podpálili imigrační kanceláře EU na Lesbosu

Uprchlíci podpálili imigrační kanceláře EU na Lesbosu
Autor: Twitter
24 / 10 / 2016, 13:45

Žadatelé o azyl na řeckém ostrově Lesbos v pondělí vnikli do provizorních kanceláří Evropského podpůrného azylového úřadu (EASO) a na kontejnery házeli kameny, hořící matrace a deky.

(Reuters) - Asi 70 migrantů většinou z Pákistánu a Bangladéše protestovalo proti dlouhým lhůtám při vyřizování jejich žádostí o azyl. Podařilo se jim podpálit nebo zničit nejméně tři tyto kontejnery. Policejní mluvčí uvedl, že personál musel být evakuován.

 

Protiuprchlické protesty na řeckém ostrově Chios. Policie použila slzný plyn

Mluvčí úřadu EASO Jean-Pierre Schembri řekl, že demonstranti házeli na kontejnery i lahve s benzínem mezitím, co uvnitř probíhaly pohovory s uprchlíky. Podle migrantů trvá azylové řízení neúměrně dlouho a musí tu čekat týdny až měsíce. Jenom na Lesbosu je umístěno kolem 6000 uprchlíků, což je dvojnásobek kapacity obou táborů. 

V přeplněných táborech na řeckých ostrovech blízko Turecka žije více než 15.000 žadatelů o azyl, kteří tu zůstali zablokováni po uzavření tzv. balkánské cesty.

Tisícky utečencov opustilo tábor, kvôli požiaru na ostrove Lesbos

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace