Uprchlíci překonali v Maďarsku plot, policie použila vodní děla a slzný plyn

Uprchlíci překonali v Maďarsku plot, policie použila vodní děla a slzný plyn
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Výstavba plotu na maďarsko-srbských hranicích
16 / 09 / 2015, 16:15

Uzavření jižních hranic Maďarska už má svoje důsledky, maďarská policie právě zasahuje proti imigrantům, kteří překonali žiletkový plot.

Podle srbské agentury Tanjug se běžencům podařilo překonat plot dnes odpoledne okolo třetí hodiny a to právě na přísně střežené srbské hranici. Proti imigrantům podle iDnes.cz policisté nasadili nejprve slzný plyn a posléze i vodní děla. Dav se tak zatím podařilo zastavit, nicméně na srbských hranicích je v tuto chvíli stále zhruba okolo tisíce zoufalých běženců, kteří se nevzdali své cesty dál na sever a pak na západ Evropy právě přes Maďarsko. Uprchlíci se prý vyzbrojili klacky a dokonce železnými trubkami, které házeli po zasahujících policistech.

Maďarsko v pondělí o půlnoci uzavřelo svou jižní hranici se Srbskem a řada migrantů už začala proudit do Chorvatska. Maďaři také výrazně zpřísnili tresty za přechod hranice - i jednotlivcům, nejen pašerákům, tak nyní hrozí vězení.

Záběry zveřejněné před několika okamžiky na YouTube, BlikkTV


Záběry SKYNEWS:


Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace