"Uprchlíci přicházejí..." Burcuje pravicový starosta ve francouzském Béziers

&quote;Uprchlíci přicházejí...&quote; Burcuje pravicový starosta ve francouzském Béziers
Autor fotografie: TWITTER/@Le Cab, ?@MystereMcKay
14 / 10 / 2016, 08:00

Pravicový starosta Robert Menard z jihofrancouzského Béziers nechal po městě vyvěsit plakáty, na kterých je uvedeno "A je to tady, už přicházejí" a pod titulkem je umístěna fotografie uprchlíků na pozadí městské katedrály.

Kontroverzní  starosta a člen krajně pravicové Národní fronty, který se netají svými protiuprchlickými názory, varuje místní občany před přílivem dalších uprchlíků, které jim do města posílá francouzský stát. "Stát nám nařizuje, abychom umístili migranty v centru našeho města," tvrdí starosta Robert Menard. Zdroj: rt.com

Starosta tak reaguje na plán francouzské vlády přemístit tisíce migrantů z nechvalně proslulého tábora "Džungle" v přístavu Calais na desítky míst po celé Francii. Tábor má být podle slov francouzského prezidenta Hollanda zlikvidován. A do Béziers má být umítěno celkem asi 40 migrantů.

Starosta ve Francii počítal muslimské žáky. Má na krku trestní stíhání

Menard uvedl ve středu ve francouzském rozhlase, že "Udělá všechno pro to, aby zajistil, že se ve městě migranti neusadí." Starosta, který byl zvolen v roce 2014, současně uvedl, že město nebylo o tomto plánu vůbec informováno a občanům tedy nebyla dána možnost v referendu hlasovat, zda s tímto postupem souhlasí nebo ne. Proti plánům francouzské vlády vybudovat v okolí Paříže uprchlické tábory protestovala v hlavním městě koncem září přes tisícovka lidí. 

Jím zveřejněné plakáty mezitím vyvolaly na sociálních sítích ostré reakce. Především neziskové organizace, které pracují s migranty a bezdomovci, označily jeho jednání za "odporné". Na Twitteru byl starosta kritizován i za to, že "zneužívá peníze daňových poplatníků k nenávistné propagandě". 

 Další uživatel zase vyměnil fotografii uprchlíků za portréty členů krajně pravicové Národní fronty Marine Le Pen:

 Další uživatel vyměnil uprchlíky za fotografii starosty a varuje místo toho před příchodem "hloupých rasistických a xenofobních francouzských starostů."

 

 

 

 

 

Tagy článku