Uprchlíci údajně sexuálně zaútočili na dvě nezletilé dívky v britském Newcastlu

Uprchlíci údajně sexuálně zaútočili na dvě nezletilé dívky v britském Newcastlu
Popisek: Ilustrační foto
12 / 06 / 2016, 16:30

Čtyři syrští přistěhovalci byli obviněni ze sexuálního útoku na dvě 14ti leté dívky v parku v britském Newcastlu. Jen několik týdnů poté, co jeden z nich přišel do Británie jako uprchlík.

Syrští přistěhovalci - Omar Badreddin (18), Mohammed Alfrou (20) a Mohammad Allakkoud (18)- byli obviněni ze sexuálního napadení dvou 14 letých dívek v parku v Newcastlu. V pátek uvedli před soudem, že se cítí nevinní. Spolu s nimi byl obviněn také šestnáctiletý Syřan, jeho případem se bude zabývat soud pro mladistvé. I on se prý cítí nevinen. Zdroj: dailymail.co.uk

Útok se měl stát v pátek 10. května v parku Sport Direct Arena, a to jen půl roku poté, ce se jeden z útočníků - 18ti letý Badreddin - dostal do země spolu s dalšími 1602 Syřany, v rámci "přesídlovací" politiky vlády premiéra Camerona.  Badreddin je původem ze syrského Damašku a před občanskou válkou uprchl i s rodinou do Jordánska. Agentura OSN pro uprchlíky označila jeho s rodinou za "zranitelné" a proto jim byl povolen vstup do Británie.

V rámci přesídlovací politiky má v příštích čtyřech letech přijít do Velké Británie celkem 20.000 syrských uprchlíků.

Deník Daily Mail v souvislosti s oběma útoky na dívky poukazuje na to, že policie o útoku neinformovala. A to dokonce ani poté, co mladíci skončili před soudem. Policie podle listu publikovala seznam asi stovky různých mimořádných útoků a událostí, sexuální útoky Syřanů však mezi nimi nebyly. V souvislosti se Syřany policie informovala pouze o krádeži 19 hrnců krevet z jednoho z přístavů. Zdroj: eurozpravy.cz 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace