Uprchlíci v Česku: Až nás tu bude víc, všechny vás podřízneme!

Uprchlíci v Česku: Až nás tu bude víc, všechny vás podřízneme!
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Ilustrační foto
05 / 08 / 2015, 13:00

Počet policistů u zařízení pro nelegální imigranty roste, počty civilních pracovníků neustále klesají – podepisuje se na tom i nízká úroveň ochrany a nízká mzda.

Dnešní Právo upozorňuje na nízkou úroveň ochrany lidí, kteří se starají o běžence - chybí roušky, rukavice nebo očkování proti chorobám, které mohou uprchlíci přenášet.

Právu potvrdil důvěryhodný zdroj, že u některých uprchlíků byly již prokázány třeba plicní chlamydie, nebo HIV, neoficiálně se mluví i o tuberkulóze, zjištěné v mladoboleslavské nemocnici, kam uprchlíky vozí na RTG plic a krev.

V Bělé pod Bezdězem pracuje již jen okolo 15 lidí, kterým je ze strany nespokojených uprchlíků vyhrožováno zabitím, nebo znásilněním. Imigrantů je v Bělé nyní asi 450, většinou to jsou mladí muži, valná většina jsou ekonomičtí běženci.

O problémech tohoto zařízení jsme psali v článku: Pokus o útěk ze zařízení pro uprchlíky Bělá pod Bezdězem

Vyhrožují hlavně Afghánci, jak Právu sdělil anonymní zdroj: Počkejte, vy bílý svině, až nás tu bude víc, všechny vás podřízneme!

Ministerstvo hledá nové pracovníky, po kterých žádá vyšší odborné vzdělání, znalost cizích jazyků a odolnost v práci s multikulturním prostředím.

A co nabízí? 18 000 Kč hrubého…

Není divu, že v zařízeních je přetlak imigrantů a nedostatek pracovníků. Podpora sociálních a pedagogických pracovníků ve formě policie, nebo ochranky neexistuje.

Ministerstvu vnitra chybí ubytovací kapacity a personál. Bělá pod Bezdězem je největší zařízení pro zajištění cizinců (detenční, neboli záchytné zařízení pro nelegální imigranty) s kapacitou 470 lůžek, plánovaná střediska Balková a Vyšní Lhoty mají mít kapacitu 210 a 220 lůžek. V pobytovém středisku (žadatelé o mezinárodní ochranu) Kostelec nad Orlicí je 275 lůžek.

Zdroj: Právo

Tagy článku