Uprchlíci zapálili stany, nechtějí čekat ve Slovinsku. Vláda požádala EU o pomoc a nasazuje armádu

Uprchlíci zapálili stany, nechtějí čekat ve Slovinsku. Vláda požádala EU o pomoc a nasazuje armádu
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Stanový tábor pro běžence ve Slovinsku
21 / 10 / 2015, 17:15

"Když se uprchlíci nepohybují, jsou nervózní", uvedl státní tajemník slovinského ministerstva vnitra Bostjan Šefic.

Slovinská vláda přijímá opatření na obranu vlastních hranic; kromě policistů je bude střežit i armáda. Současně žádá EU o finanční a materiální pomoc, protože Slovinsko není schopné zvládnout obrovský počet imigrantů. Do země přišlo během několika dnů kolem 20.000 lidí. 

Vláda obvinila sousední Chorvatsko, že posílá k hranicím se Slovinskem tisíce migrantů a ignoruje veškeré žádosti o to, aby příliv běženců nějakým způsobem kontrolovalo. Ve vesnici Dobova vzniklo nouzové středisko v nepoužívané tovární budově. V úterý v něm čekaly dlouhé hodiny asi dva tisíce lidí na to, až budou moci cestovat dál. Při potyčkách tam bylo podle slovinských médií lehce zraněno několik lidí.

V nedalekém městě Brežice musely úřady ve stanovém táboře s kapacitou 400 osob ubytovat na tři tisíce lidí. Při nastupování do autobusů tam vznikla tlačenice, kterou policisté rozháněli pepřovým sprejem. Ve městě navíc vypukl požár. (Zdroj: českatelevize.cz)

Podle slovinských médií začalo ráno v 9:45 hořet 25 stanů ve sběrném středisku pro uprchlíky. Díky rychlému zásahu policistů a hasičů nebyl nikdo zraněn a oheň byl uhašen.

Server slovenskenovice.si uvedl, že oheň údajně zapálili sami uprchlíci, novinář N24 Steffen Schwarzkopf na Twitteru oznámil, že uprchlíci požadovali, aby mohli pokračovat v cestě do Rakouska a Německa, křičeli a nakonec zapálili stany. 

Zdroj: 24ur.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace