Uprchlíci zapálili stany, nechtějí čekat ve Slovinsku. Vláda požádala EU o pomoc a nasazuje armádu

Uprchlíci zapálili stany, nechtějí čekat ve Slovinsku. Vláda požádala EU o pomoc a nasazuje armádu
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Stanový tábor pro běžence ve Slovinsku
21 / 10 / 2015, 17:15

"Když se uprchlíci nepohybují, jsou nervózní", uvedl státní tajemník slovinského ministerstva vnitra Bostjan Šefic.

Slovinská vláda přijímá opatření na obranu vlastních hranic; kromě policistů je bude střežit i armáda. Současně žádá EU o finanční a materiální pomoc, protože Slovinsko není schopné zvládnout obrovský počet imigrantů. Do země přišlo během několika dnů kolem 20.000 lidí. 

Vláda obvinila sousední Chorvatsko, že posílá k hranicím se Slovinskem tisíce migrantů a ignoruje veškeré žádosti o to, aby příliv běženců nějakým způsobem kontrolovalo. Ve vesnici Dobova vzniklo nouzové středisko v nepoužívané tovární budově. V úterý v něm čekaly dlouhé hodiny asi dva tisíce lidí na to, až budou moci cestovat dál. Při potyčkách tam bylo podle slovinských médií lehce zraněno několik lidí.

V nedalekém městě Brežice musely úřady ve stanovém táboře s kapacitou 400 osob ubytovat na tři tisíce lidí. Při nastupování do autobusů tam vznikla tlačenice, kterou policisté rozháněli pepřovým sprejem. Ve městě navíc vypukl požár. (Zdroj: českatelevize.cz)

Podle slovinských médií začalo ráno v 9:45 hořet 25 stanů ve sběrném středisku pro uprchlíky. Díky rychlému zásahu policistů a hasičů nebyl nikdo zraněn a oheň byl uhašen.

Server slovenskenovice.si uvedl, že oheň údajně zapálili sami uprchlíci, novinář N24 Steffen Schwarzkopf na Twitteru oznámil, že uprchlíci požadovali, aby mohli pokračovat v cestě do Rakouska a Německa, křičeli a nakonec zapálili stany. 

Zdroj: 24ur.com

 

Tagy článku