Uprchlická krize: Deportace z řeckých táborů i další migranti v Itálii

Uprchlická krize: Deportace z řeckých táborů i další migranti v Itálii
13 / 06 / 2016, 16:00

Mezitím co řecká policie vyklízí provizorní uprchlické tábory poblíž Idomeni, další stovky uprchlíků se přes víkend dostalo do Itálie.

Atény - Řecká policie dnes začala vyklízet provizorní uprchlické tábory u hranic s Makedonií, kam se přesunuly přes tři tisícovky migrantů poté, co byl koncem května evakuován tábor v Idomeni. Do stanového městečka poblíž areálu čerpací stanice v obci Polikastro dnes dorazilo asi 300 policistů, kteří během dopoledne přesvědčili více než čtyři stovky obyvatel tábora a odvezli je autobusy do uprchlického centra poblíž Soluně, uvedl deník To Vima.

U čerpací stanice v Polikastru pobývalo do dnešního ráno přes 1800 lidí, policie zatím v deseti autobusech odvezla 423 osob. Valná většina z nich jsou Syřané. Podle médií evakuace probíhá v klidu a bez protestů.

Řecká pobřežní stráž mezitím oznámila, že u ostrova Kréta pátrá po lodi s migranty, jejíž pasažéři vyslali nouzový signál. Na palubě je asi 200 lidí.

Řím - Italské lodě zachránily během neděle při devíti operacích ve Středozemním moři 1230 migrantů a našly jedno mrtvé tělo. Informovala o tom dnes agentura ANSA. Asi 250 uprchlíků dnes dorazilo na palubě plavidla organizace Lékaři bez hranic do sicilského přístavu Porto Empedocle, další se mají vylodit v přístavech v Augustě a v Katánii.

Po uzavření březnové dohody mezi EU a Tureckem o vracení migrantů z řeckých ostrovů Turkům se Itálie stala hlavním cílem uprchlíků mířících do Evropy. Koncem minulého týdne italská stráž informovala, že během dvou dnů na moři zachránila asi 3000 lidí.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace