Uprchlická krize nepolevuje. Rekordy hlásí Balkán i řecké ostrovy

Uprchlická krize nepolevuje. Rekordy hlásí Balkán i řecké ostrovy
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Rakousko-slovinské hranice 10.22.2015
24 / 10 / 2015, 14:00

VIDEO / Tisíce uprchlíků stále připlouvá k řeckým ostrovům. Ani špatné počasí je neodradilo.

Slovinsko není schopné přijímat více než 2500 uprchlíků denně, ale jenom ve středu jich do země přišlo 12.600, ve čtvrtek to bylo dalších 9300. Jenom od půlnoci přešlo hranici z Chorvatska do Slovinska více než 4200 migrantů a od minulé soboty, kdy se Slovinsko stalo novou tranzitní zemí na takzvané balkánské trase, prošlo více něž 50 tisíc lidí.

Zdroj: Tagesschau News

Autobusy převáží migranty do tranzitního tábora v Šentilj, kde jsou předáváni Rakušanům. Všechny tábory jsou přeplněné a dochází ke zpožďování předání uprchlíků. Na obou stranách hranice panuje neuvěřitelný chaos. (Zdroj: Frankfurter Allgemeine Zeitung)

ZdroJ. Esterreicherr

Uprchlické trasy přes balkánský poloostrov

Dva tisíce migrantů zatím zůstalo v provizorních stanových táborech v rakouském Spielfeldu. V místních lidech podle starosty města Reinholda Höflechnera narůstají obavy. Jedním z důvodů je podle něj to, že někteří uprchlíci prorazili v noci provizorní ploty kolem stanových táborů a na cestu do Německa se vydali po dálnici na vlastní pěst. V jednom z korutanských záchytných zařízení drželi v pátek podle listu Kleine Zeitung někteří migranti hladovku. Chtěli si tak prý vynutit rychlejší cestu dál do Německa. (Zdroj: ČT)

Na řecký ostrov Lesbos se od čtvrtka do pátečního rána dostalo 5224 imigrantů, a to přes silnou bouři a nepříznivé počasí v celém regionu. Na ostrově je umístěno dalších více než 6000 lidí. Ti jsou postupně odváženi na řeckou pevninu.(Zdroj: Lesvosnews.net)

 

Zdroj YouTube, Pamela Geller

Tagy článku