Uprchlická krize: Vydírání, sebepoškozování, násilí i volání Alláhu Akbar.

Uprchlická krize: Vydírání, sebepoškozování, násilí i volání Alláhu Akbar.
03 / 03 / 2016, 14:00

Uprchlíci se snaží za každou cenu dostat se do jimi vybrané země v západní Evropě.

Vydírání makedonských úřadů

Idomeni (Řecko) - Skupina uprchlíků na řecké straně hranice s Makedonií zablokovala dnes železniční trať, která vede přes hraniční čáru. Protestují tak proti tomu, že je Makedonie odmítla vpustit na své území a umožnit jim, aby mohli pokračovat v cestě směrem do západní Evropy. Skupina desítek lidí si lehla na koleje, a zabránila tak v jízdě nákladnímu vlaku, který právě přijel z Makedonie a směřoval dál na jih. V oblasti hraničního přechodu Idomeni-Gevgelija je kolem 10.000 lidí, kteří čekají, až budou moci pokračovat v cestě. Makedonské úřady ale hodlají vpouštět jen tolik lidí, kolik jich pustí dál Srbsko na jejich společné hranici. Zdroj: ČTK

Všichni běženci jsou ekonomičtí uprchlíci. Nikdo nemá právo si zvolit, ve které zemi EU bude žádat o azyl. Zůstaňte v Řecku!

Násilné proražení zátarasů na makedonsko-řeckých hranicích

Stovky uprchlíků se pokusily 1. března na řecko-makedonské hranici prorazit plot s použitím vlastnoručně vyrobeného beranidla. Muslimští uprchlíci při prorážení plotu křičeli známé "Alláhu akbar!", (zdroj: wnd.com). Policejní těžkooděnci bránící hraniční přechod odpověděli slzným plynem a paralyzéry. Ke střetům docházelo i v závěru loňského roku, jak jsme psali v článku "Střety mezi pořádkovou policií a rozzuřenými migranty na řecko-makedonské hranici"

Násilí v Calais je na denním pořádku

Francouzské úřady už třetím dnem demolují části uprchlického tábora "Džungle" u Calais. Co se ve skutečnosti děje v blízkém městě a v okolí Džungle? O tom podává šokující svědectví Francouzka, která žije v Calais. Nebo se podívejte na záběry migrantů útočících na kamiony i policisty.


Osm íránských migrantů v Calais si sešilo rty

Udělali to prý na znamení protestu proti rozhodnutí úřadů zklikvidovat uprchlický tábor ve francouzském přístavním městě Calais, informuje agentura France Presse. Migranti zapojení do akce prošli táborem a v rukou přitom drželi plakáty proti demolici tábora. „Těch osm Íránců si zašilo ústa, protože jejich stan byl zbořen", zdůraznil jeden z členů dobrovolnického sdružení Auberge des migrants François Guennoc. Zdroj: cz.sputniknews.com

Totéž provedli rovněž íránští uprchlíci na makedonsko-řeckých hranicích v listopadu. Požadovali volný průchod do západní Evropy.

 

 

Tagy článku