Uprchlický průmysl v Německu. Na podnikatele čeká až 5,6 miliardy EUR

Uprchlický průmysl v Německu. Na podnikatele čeká až 5,6 miliardy EUR
Autor fotografie: Pixabay/Hans|Popisek: Ilustrační foto
24 / 09 / 2015, 19:00

Německo je pro uprchlíky zemí snů. A uprchlíci jsou fantastickým zdrojem příjmů. Nahlédnutí do podnikání, kde se točí miliardy.

Článek zveřejnil deník Frankfurter Allgemeine Zeitung už 9. srpna.

Dvouhvězdičkový Hotel Anna ve frankfurtské čtvrti Griesheim v těsném sousedství obchodu Lidl má po starostech. Přestože webové stránky prezentují luxusní ubytování, kdy za dvoulůžkový pokoj si účtují 139 EUR, skutečnost je trochu jiná. Ale majitel se nemusí obávat o nenaplněnost hotelu. V současnosti je v něm totiž umístěno 80 žadatelů o azyl, kteří nesehnali jiný způsob ubytování. Sen každého hoteliéra, protože účty za ubytování azylantů platí město. Sice ne ve výši 139 EUR, ale pořád se to vyplatí. Majitel hotelu ale nechce, aby byl hotel vnímán jen jako přístřeší pro uprchlíky, podle něj je všude čisto a klid a nic nenasvědčuje tomu, že se jedná také o přístřeší pro uprchlíky.

Moderní technologie, mobilní telefony, GPS, mapy ve smartphonech, aplikace. Chytřejší a movitější utečenci mají větší šanci získat azyl v některé zemi EU.

Zajímavější je, že se reportérům deníku nepodařilo zjistit, kolik peněz vyhradilo město na ubytování jednoho uprchlíka. Tuto informaci nechtěl prozradit ani sociální odbor ve Frankfurtu nad Mohanem, ani správce hotelu. Cena je prý předmětem jednání a nebude zveřejněna. 

Na jiných místech byli úředníci i hoteliéři hovornější. Jeden z nich prozradil, že ve své ubytovně umístil 35 žadatelů o azyl z Pákistánu, Sýrie a Íránu a uvedl, že reálná cena je 25 EUR (675 korun) za noc a uprchlíka. Za celoroční ubytování 35 žadatelů o azyl zaplatí městská pokladna téměř 320.000 EUR (8,7 milionu korun)

Provozovatelé se netají tím, že se jedná o výnosný obchod. A podobných hotelů a penzionů jsou po celém Německu desítky. Jen letos se očekává až 450 000 žadatelů o azyl, některé odhady uvádějí až 600 000 azylantů. Německý stát bude financovat jejich ubytování a stravování částkou přibližně 5,6 miliardy EUR (přes 151 miliard korun). Bernd Mesovic, náměstek generálního ředitele organizace Pro Asyl, nicméně podotýká, že vlastně nikdo neví, kam přesně tyto peníze jdou....

"Uvítáme všechny cestující na jejich obtížné cestě a přejeme všem z nich dobrou cestu!“ To není reklama cestovní kanceláře, ale takto vítá web w2eu.info nelegální imigranty.

Psali jsme také:

Neuvěřitelné zážitky europoslance s uprchlíky na Sicílii

Saská policie zachytila už 138 podezřelých osob z pašování imigrantů do Německa

Německo přestalo zvládat příliv uprchlíků. 45 tisícům azylantů nebyly sejmuty otisky

Operace EUNAVFOR Med: začala první fáze boje proti pašerákům lidí

 

 

 

Tagy článku