Uprchlický tábor v Calais bude srovnán se zemí. Francouzské vládě došla trpělivost

Uprchlický tábor v Calais bude srovnán se zemí. Francouzské vládě došla trpělivost
Autor: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), malachybrowne|Popisek: Foto 17.1.2016
02 / 09 / 2016, 16:00

Dnes dopoledne to oznámil francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve. Obyvatele tábora chce nemilosrdně přesunout do jiné části Francie.

Cazeneuve se v rozhovoru pro Nord Littoral zavázal ke zrušení uprchlického tábora v Calais. Uvedl, že rychlou demontáž učiní jednou ze svých hlavních priorit. Francie podle něj vytvoří nové možnosti ubytování pro tisíce uprchlíků jinde v zemi, aby došlo k uvolnění důležité dopravní tepny, kterou Calais představuje. Zdroj: parlamentnilisty.cz

No-go zóna v Calais. Počet imigrantů se za půl roku zdvojnásobil, policie situaci nezvládá

Plány rozebrat Džungli se na stolech francouzských politků neobjevují poprvé. The Guardian uvádí, že od samotného vzniku kempu v dubnu 2015 se vláda pokusila již několikrát napravit svou chybu, která dala Džungli vzniknout. Úřady totiž rozhodly o vystěhování „migrantů a uprchlíků ze squatů a venkovních táborů napříč celou oblastí a koncentrovaly je do jednoho pruhu pustiny bez přístřeší“.

Před půl rokem nechaly úřady zbourat velkou část tábora, ve snaze zmenšit počet jeho obyvatel. Ten se však údajně pohybuje kolem 10 000, což je nejvíce za dobu jeho existence.

Nelegální utečenecký tábor v Calais srovnala policie se zemí. Ve druhém už je 5000 uprchlíků

Cazeneuve plánuje vytvořit azylová střediska pro 8000 žadatelů o azyl již v tomto roce a další v roce 2017. Údajně chce dosáhnout takové situace, že by obyvatelé tábora měli chtít opustit Calais zcela dobrovolně.

Daniel Barney pracuje pro organizaci Lékaři bez hranic (MSF), která si uprostřed tábora zřídila zdravotnické centrum, a varoval před problémy, kterými tábor v současnosti prochází. Rozhodnutí zbourat velkou část tábora podle něj bylo velmi špatné,

„Polovinu tábora rozebrali. Takže teď máme dvojnásobný počet obyvatel žijící na polovičním území a s přístupem ke stejnému množství vodních zdrojů a toalet. Přelidnění je extrémní problém. Podmínky v táboře se rychle zhoršují,“ řekl Barney.

Cazeneuve plánuje tábor v pátek navštívit. Řidiči kamionů, místní prodejci a farmáři totiž v pondělí pořádají blokádu přístavu, čímž chtějí dosáhnout zrušení Džungle.  


Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), malachybrowne

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace