Uprchlík spáchal sebevraždu skokem z okna. Němečtí sousedé ho ještě povzbuzovali

Uprchlík spáchal sebevraždu skokem z okna. Němečtí sousedé ho ještě povzbuzovali
Popisek: Ilustrační foto
22 / 10 / 2016, 22:30

17 letý uprchlík ze Somálska vyskočil z okna panelového domu v Schmöllnu ve východním Durynsku.

Sousedé, kteří sledovali jeho váhání před skokem z parapetu, na něj údajně pokřikovali z okolních balkónů "Skoč!" a dokonce si celou scénu i natáčeli a fotili. Somálec nakonec skutečně vyskočil a zabil se. Podle regionální televizní stanice MDR se policisté a hasiči naopak snažili sebevraha zachránit a přemlouvali ho, bohužel bezúspěšně. Zdroj: foxnews.com

 

Starosta Sven Schrade uvedl, že podle jeho informací "někteří diváci dlouhou dobu sledovali celý incident a pokřikovali na sebevraha "Pokračuj, skoč, nečekej, atd." ."Takové jednání lze jenom odsoudit, to není film, to je realita a tímto způsobem se chovat je naprosto neodpustitelné," dodává starosta. 

Ubytovna pro uprchlíky v plamenech. Němci jásali, tleskali a skandovali

Další z místních úředníků Matthias Bergmann uvedl, že si "někteří lidé celou tragédii fotili z okolních balkonů." Uprchlík žil ve městě od letošního dubna a týden byl hospitalizován na psychiatrické klinice, kde si léčil depresi. V pátek odpoledne se vrátil z kliniky do bytu, který sdílel s dalšími mladými migranty. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace