Uprchlík z Afgánistánu napadl sekyrou cestující v německém vlaku

Uprchlík z Afgánistánu napadl sekyrou cestující v německém vlaku
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: llustrační foto
19 / 07 / 2016, 10:00

AKTUALIZOVÁNO / K útoku osamělého vlka se přihlásil islámský stát.

16:15 / Útočník Muhammad Riyad byl jedním z podporovatelů IS

11:30 / Prostřednictvím své agentury Amak se k činu přihlásila teroristická organizace IS. Útok spáchal náš bojovník, uvedli radikálové, kteří ovládají značná území v Iráku a Sýrii a přihlásili se v poslední době k řadě atentátů po celém světě. Naposledy se hlásili k útoku nákladním autem v jihofrancouzském letovisku Nice, kde ale dosud důkazy o přímém spojení útočníka s IS chybějí. Čin v Německu mladík podle Amak provedl "jako odpověď na výzvu mířit na země, které se účastní koalice proti Islámskému státu".

 

Očitý svědek běsnění afghánského uprchlíka konstatoval, že to ve vlaku vypadalo jako na jatkách. Ze získaných záběrů je zřejmé, že krev obětí se nacházela po celé podlaze i na sedadlech a změnila vlak k nepoznání. Zdroj: bild.de, parlamentnilisty.cz

Jak Bild konstatuje, tento případ připomíná dva měsíce starou událost, kdy byl v osobním vlaku v Grafingu u Mnichova zavražděn šestapadesátiletý cestující a další tři byli vážně zraněni. Sedmadvacetiletý pachatel se údajně choval při zatčení značně dezorientovaně a byl přijat na psychiatrickou kliniku.

10:00 / Při domovní prohlídce nalezla policie ručně kreslenou mapu islámského státu. Další teroristický útok islámisty. Všichni ranění pocházejí z Hong Kongu. Podle deníku The South China Morning Post je mezi čtyřmi raněnými 62letý muž, jeho 58letá žena, dcera a její 27letý přítel. 17letý syn vyvázl bez zranění. Otec i přítel jeho dcery se podle zdroje deníku snažili celou skupiny chránit.


00:45 / Mnichov ČTK - Sedmnáctiletý afghánský uprchlík napadl v nočním vlaku poblíž německého Würzburgu své spolucestující a při jeho útoku nožem a sekerou byly podle policejních zdrojů vážně zraněny tři osoby a jeden člověk lehce. Útočník v regionálním vlaku u bavorského Würzburgu včera napadl sekyrou cestující, několik lidí vážně zranil, policie ho následně zastřelila. Podle agentury DPA to oznámilo bavorské zemské ministerstvo vnitra. Policie upřesnila, že tři lidé byli zraněni vážně a jeden lehce, dalších 14 lidí utrpělo šok, zraněni ale nebyli. Původně média uváděla 21 zraněných. 

Podle očitých svědků měl mladík během útoku provolávat muslimskou formulku „Alláhu Akbar“. Bavorský ministr vnitra Joachim Hermann (CDU) uvedl, že mladík přišel do Německa jako uprchlík bez doprovodu rodičů a poslední zhruba dva týdny žil v rodině pěstounů.

Bavorské ministerstvo vnitra uvedlo, že útočníka policie zastřelila, když se pokoušel uprchnout z místa činu. K případnému útočníkovu motivu se zatím policejní orgány nevyjádřily.

Incident se stal ve vlaku, který jel z Treuchtlingenu do Würzburgu. Útočník cestující napadl mezi stanicemi Ochsenfurt a Würzburg-Heidingsfeld a Ochsenfurt, jižně od Würzburgu. Trať i hlavní nádraží ve Würzburgu jsou podle portálu Focus Online uzavřené.

Focus policejní zásah u Würzburgu označil za velmi rozsáhlý, nad místem činu létaly policejní helikoptéry.

 

Tagy článku